Луговий: Я не вбивав! Винен Березовський

Луговий називає змовою проти російських спецслужб "безпідставні звинувачення" з боку Великобританії.

Підприємець Андрій Луговий вважає змовою з метою зганьбити російські спецслужби " безпідставні звинувачення" на його адресу з боку властей Великобританії у вбивстві екс-співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.

„Все дуже просто і зрозуміло. Мене називали агентом КДБ, ФСБ, хоча я ніколи там не працював, а працював у Федеральній службі розвідки. Потрібно було через мене кинути тінь на російські спецслужби," - заявив Луговий у середу на прес-конференції, організованій спільно з РІА Новости та радіостанцією "Эхо Москвы".

Він стверджує, що всі звинувачення – ні що інше, як "організований спектакль, шоу-програма на чолі з прокурором Великобританії". На думку Лугового, у британської прокуратури немає доказів його вини.

„Немає жодних доказів, немає жодних доказів. Усе, про що говорить Королівська прокуратура – це брехня, інспірована разом із вищим керівництвом Британії, зі спецслужбами," - заявив бізнесмен.

Він у черговий раз заявив, що не вбивав Литвиненка.

"Я з усією певністю, з розплющеними очима заявляю: я не вбивав Литвиненка," - сказав Луговий, відповідаючи на питання британських журналістів, додавши, що дотепер ніхто не знає справжньої причини смерті екс-співробітника ФСБ.

"Ідеться про смерть Литвиненка від радіоактивної речовини, але доказів цього ніхто не бачив," - сказав Луговий.

Екс-офіцер ФСБ Литвиненко, який у 2000 році втік до Великобританії, помер на 44-му році життя в листопаді 2006 року. Фахівці британського Агентства з охорони здоров'я знайшли в його тілі значну кількість радіоактивного полонія-210. Проте офіційного висновку про причини смерті і результати розтину власті Британії так і не оприлюднили.

Понад усе британських журналістів цікавило питання, яке було задане тричі, – чому Луговий не їде до Лондона. На це бізнесмен заявив, що у справі Литвиненка замішана велика політика, тому він до Лондона не поїде.

„Ви мене зрозумійте. Мене звинувачують не в тому, що я спер жуйку в магазині, вибачте, мене звинувачують у вбивстві людини загальнонебезпечним способом," - сказав Луговий.

На його думку, до вбивства Литвиненка причетні британські спецслужби, на які колишній співробітник ФСБ працював.

"Литвиненко грав у якісь дивні ігри, які привели до такого результату... Литвиненко самостійно щось із полонієм крутив," - сказав Луговий, заявивши, що до полонію також мали відношення Борис Березовській і Ахмед Закаєв.

„Спочатку готувалася провокація. Думаю, мав бути ланцюжок "Політковська – Литвиненко - Трегубова" (журналістка Олена Трегубова)," - заявив Луговий. На його думку, Березовській також має відношення до інших гучних злочинів у Росії - вбивства журналіста Владислава Лістьєва та депутатів Держдуми Сергія Юшенкова й Володимира Головльова.

У той же час, він відмовився повідомляти, чи продовжує його компанія охороняти доньку опального олігарха Бориса Березовського Лізу. "Я не відповідатиму на це питання, оскільки про клієнтів своїх не говорив, не говорю і говорити не буду. Хоча 10-15 років я захищав його, членів його сім'ї - і ось подяка," - сказав він.

Британці обвинувачують Лугового в причетності до вбивства Литвиненка і продовжують домагатися від Росії його видачі, незважаючи на відмову, яку вже дістали від Генпрокуратури РФ.

Своє рішення російська прокуратура мотивувала тим, що Конституція країни забороняє екстрадицію росіян. Ситуація навколо "справи Литвиненка" стала причиною загострення відносин між двома країнами. Зокрема, Великобританія оголосила про висилку чотирьох російських дипломатів, Росія відповіла симетричними заходами.

Дотепер Росія так і не одержала від британців яких-небудь доказів причетності підприємця Андрія Лугового до вбивства екс-офіцера ФСБ РФ Олександра Литвиненка, заявив раніше глава Слідчого комітету при Генпрокуратурі РФ - замгенпрокурора Олександр Бастрикін, відзначивши що російська прокуратура виконала великий обсяг слідчих дій у справі Литвиненка, "проте наблизитися до істини, хто зробив цей злочин, поки не вдалося".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: