Лукашенка запросили до Литви, де він є персоною нон грата

В червні 2007 року президент Білорусії Олександр Лукашенко був оголошений персоною нон грата в Литві.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко отримав запрошення від керівництва Литви відвідати країну. Як стало відомо, Лукашенко назвав цей факт "гідною позицією" влади.

До Литви білоруський президент бере свого п'ятирічного позашлюбного сина Миколу, якого, за його словами, він готує собі в наступники. Возити з собою Колю на переговори в різні країни вже стало традицією для Лукашенка - хлопчик був з батьком у багатьох країнах. Як раніше зізнавався президент, він змушений возити із собою спадкоємця в закордонні відрядження, тому що, коли його немає вдома, хлопець нібито не їсть, не спить і доходить "до знемоги".

Як повідомляє сайт charter97.org з посиланням на литовське агентство BNS, Лукашенко з сином прибуде до Вільнюса у вівторок ввечері. Зустрічі президента з литовськими офіційними особами починаються в середу. Як стало відомо, в планах Лукашенко відвідати з сином парк водних атракціонів.

Згідно з програмою візиту, Лукашенко спочатку зустрінеться з президентом Литви далей Грібаускайте, потім візьме участь у церемонії відкриття білоруської виставки "Білорусь ЕКСПО-2009" та відвідає Білорусько-литовський форум, де виступить з промовою.

Як зазначає білоруський сайт, початок Білорусько-литовського форуму співпало з десятою річницею зникнення в Білорусі колишнього віце-прем'єра Віктора Гончара і бізнесмена Анатолія Красовського. У викраденні і вбивствах білоруських опозиціонерів підозрюють високопоставлених білоруських чиновників. Напередодні родичі вбитих опозиціонерів закликали президента Литви не запрошувати Лукашенко. Однак це звернення не було почуто.

За словами Лукашенка, він був дуже здивований отриманим запрошенням від литовської влади, причому настільки, що навіть доручив своїй адміністрації з'ясувати, чи дійсно його чекають у Вільнюсі. Але в Литві запевнили, що Лукашенка насправді запрошували і чекають його візиту.

Нагадаємо, що в червні 2007 року президент Білорусії Олександр Лукашенко і понад півсотні інших білоруських політиків і державних службовців були оголошені персонами нон грата в Литві, в'їзд в цю країну їм був заборонений. Крім Лукашенко в списку - міністри силових відомств, генеральний прокурор, керівник КДБ Білорусі, спікер і деякі членів парламенту, членів виборчої комісії - всього близько 60-70 осіб, проти яких країни ЄС застосовують санкції.

Відзначимо, що це рішення литовського уряду було не санкцією Литви, а санкцією Європейського союзу. Литва, як член ЄС, лише приєдналася до цих санкцій.

Нагадаємо, що слідом за Євросоюзом аналогічні санкції відносно Лукашенка, його оточення і його ділових партнерів були введені США.

Литву Лукашенко з офіційним візитом відвідував в останній раз в 1998 році.

Зараз, отримавши офіційне запрошення відвідати країну, Лукашенко каже, що "хтось не хоче, щоб я приїжджав". "Але у мене є запрошення президента Литви, і я приїду. А якби я був упевнений в тому, що більша частина жителів не хоче мене бачити, то точно б не поїхав. Знаю, що я не заподію ніякої шкоди литовському народу", - додав Лукашенко.

Читати також:

Лукашенко "не продасть" дружбу з Росією

Лукашенко відмовився від послуг британського "гуру піару"

Лукашенко зізнався, що не готує сина у наступники

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: