Лукашенка запросили до Європи та в гості до Папи

Стосунки президента Білорусі з країнами Європи починають покращуватися: його запросили на саміт ЄС та на зустріч з Папою Римським.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідає Італію і Ватикан і зустрінеться з Папою Римським Бенедиктом XVI. Це буде перша офіційна поїздка білоруського президента в західноєвропейську країну з 1995 року.

Прибуття Лукашенко до Італії намічене на 26 квітня. Аудієнція у понтифіка, ймовірно, відбудеться днем пізніше.

Окрім цього, Лукашенка запросили приїхати на празький саміт Євросоюзу "Східне партнерство". Раніше лідери 27 країн-членів ЄС схвалили включення Білорусі до цієї програми.

Офіційне запрошення передав в Мінську Карел Шварценберг - міністр закордонних справ Чехії, головуючої в ЄС.

Поки що, проте, невідомо, чи візьме Лукашенко особисту участь в саміті, чи Білорусь буде представлена главою МЗС Сергієм Мартиновим.

На зустрічі з Карелом Шварценбергом, яка пройшла 17 квітня в Мінську, Лукашенко підтвердив намір співпрацювати з Євросоюзом.

"ЄС не варто звертати увагу на ті голоси, які лунають і звернені до Євросоюзу, які заявляють, що Лукашенко дурить Європу і не виконує своїх обіцянок. Ви повинні чітко знати і розуміти, що всі обіцянки ми чітко виконуємо, а то, що не можемо виконати, ми говоримо і пояснюємо чому", - сказав він.

До нещодавнього часу діяла заборона на поїздки Лукашенка в країни ЄС - у зв'язку з порушеннями прав людини в Білорусі. Проте останнім часом відносини Мінська та Євросоюзу помітно покращали.

Читайте також:

Лукашенко попереджає, що Росія може втратити Білорусь

Євросоюз визнав Лукашенка своїм партнером

Піарщик Обами приїхав навчати білорусів рекламним трюкам

Лукашенко відновлює контроль на кордоні з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: