Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС

Президент Білорусі вважає Євросоюз "кредитним ресурсом" і планує розвивати співпрацю з ЄС.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що зближення республіки з Євросоюзом є давнім стратегічним курсом Білорусі.

"Ви повинні бути абсолютно упевнені, що все, що відбувається у відносинах з нашим західним партнером - Європейським союзом, це не разовий захід з нашого боку, не якась гра - це здійснення нашого давнього стратегічного курсу", - зазначив він на зустрічі з міністром закордонних справ Словенії Самуелем Жбогаром.

Лукашенко підкреслив, що Білорусь і надалі прагнутиме до посилення європейського вектора співпраці.

За його словами, мотивація тут проста: взаємна торгівля Білорусі і ЄС приблизно дорівнює обсягам торгівлі з Російською Федерацією, при цьому з ЄС сальдо торгівлі позитивне. "Цим все сказано. І ніхто не посміє ігнорувати цей факт. ЄС - це технології, кредитні ресурси, інвестиції", - наголосив Лукашенко, цитує його прес-служба.

Незадовго перед цим Лукашенко заборонив своєму уряду "кланятися Росії". Білоруський президент, якого раніше з Москвою пов'язували добрі відносини, після першої за 14 років поїздки до Європи зробив низку різких і категоричних заяв на адресу свого східного сусіда.

Зокрема, він порівняв міністра фінансів РФ Олексія Кудріна з "білоруськими відморозками" та порадив йому підлікуватися. Можливо, причиною негативного ставлення Лукашенка до російського уряду стали проблеми з російським кредитом: на думку Мінська, Москва прагне нажитися на білорусах.

Читайте також:

Лукашенко порадив міністру фінансів Росії полікуватися

Білорусь відмовилася отримувати кредит від Росії в рублях

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: