Лукашенко дозрів для серйозної розмови з Росією

Білоруський президент сподівається зустрітися у травні з главою Росії для обговорення перспективи російсько-білоруських відносин.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко 14 квітня заявив, що настав час обговорити з Москвою перспективи російсько-білоруських відносин. Білоруський президент розраховує зустрітися з Дмитром Мєдвєдєвим у травні.

За словами Лукашенка, над визначенням термінів зустрічі вже працюють глави адміністрацій обох президентів. Не виключено, що обговорення перспектив відносин відбудеться перед неформальним самітом СНД, який має пройти в Москві 8 травня.

Серед питань, які прагне обговорити з Дмитром Мєдвєдєвим Лукашенко, - умови функціонування Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. "Якщо це будуть суцільні винятки, мита з нафти, газу і так далі, то у Білорусії наполовину знизиться інтерес до такого союзу", - заявив Лукашенко.

Крім того, Олександр Лукашенко хоче прояснити питання доступу білоруських товарів на російський ринок. Президент Білорусії заявив, що спроби блокувати доступ безперспективні і чреваті неприємними наслідками для самих росіян. Лукашенко додав, що якщо білорусів починають "штовхати і штовхати у спину", вони "шукають щастя в інших точках планети".

В якості однієї з головних претензій до російського керівництва Лукашенко назвав введення мит на експорт нафти. Наприкінці березня Білорусія подала в економічний суд СНД позов, що оскаржує законність введення мит.

Через конфлікт навколо постачань російської нафти до Білорусі Мінськ у березні 2010 року підписав угоду з Венесуелою. Перший танкер з венесуельською нафтою повинен прибути в Білорусію в кінці квітня.

Читайте також:

Білоруси підривають продовольчий ринок України

Російські компанії надали Венесуелі бонус у 600 млн доларів

Лукашенко має намір приєднатись до проекту Одеса-Броди

ВідеоЛукашенко дозрів для серйозної розмови з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: