Лукашенко готовий прихистити опального президента Киргизії

Президент Білорусі наглошує, що "пани у Росії" прекрасно знають, де Бакієв. А він, особисто, людей зраджувати не звик.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність прийняти поваленого президента Киргизії Курманбека Бакієва.

Про це він сказав у неділю журналістам.

"Якщо він (Бакієв) захоче приїхати до Білорусі, хоч сьогодні, хоч завтра, хоч післязавтра, - ми готові його прийняти тут. Я повторюю: це моє особисте рішення як голови держави, я маю право на це рішення", - зазначив Лукашенко.

"Хай мене засуджують, не засуджують, але зраджувати людей - це найганебніше, що може бути в цьому світі", - заявив президент Білорусі.

Лукашенко зазначив: "Що стосується місцезнаходження Бакієва, то не тільки я знаю, де він знаходиться".

"Тільки мене дивує, чому сьогодні ті, хто про це знає, не хочуть говорити. А кажуть навпаки. Бакієв знаходиться на півдні Казахстану разом зі своєю родиною - маленьким п'ятирічним синочком, дочкою та дружиною", - заявив він.

Президент Білорусі сказав, що почув з російських ЗМІ, що "місце знаходження Бакієва не відомо". "Цим панам все відомо - де він (Бакієв) знаходиться, чим він займається", - підкреслив Лукашенко.

За його словами, "відомо, як все було, і гру тут ведуть і так званий тимчасовий уряд Киргизії, і, так розумію, і Росія з Казахстаном". "Підозрюю, що й Америку до цього пристебнули", - сказав Лукашенко.

"Думаю, що у мене буде можливість обговорити всі ці питання з самим президентом Киргизії та іншими.

Підтверджую: якщо президенту Киргизії буде потрібна підтримка і допомога в цю скрутну хвилину і його родині - вона буде надана всіляка в Білорусії", - підкреслив він.

Нагадаємо, що у Киргизії існують різні версії, де знаходиться повалений президент Киргизії Курманбек Бакієв.

17 квітня повідомлялося про те, що він залишив Казахстан на літаку, проте куди попрямував екс-глава Киргизії невідомо. За деякими даними, Курманбека Бакієва в Казахстані немає. Про це повідомили джерела, які, втім, відмовилися говорити, коли екс-президент Киргизії покинув країну.

Подальший маршрут Бакієва, який перед візитом до Казахстану покинув Джалал-Абадську область, де переховувався після перевороту, невідомий. За одними даними, він попрямував до Мінська. Але інформацію про візит екс-глави Киргизії в Білорусь спростували прикордонної служби.

Джерела в тимчасовому киргизькому уряді повідомляли, що Бакієв міг вилетіти до Туреччини. Звідти слідом також прийшла реакція: представник зовнішньополітичного відомства заявив, що офіційна Анкара не має наміру надавати політичний притулок поваленому президентові.

У той же час джерела в Астані відзначають, що Бакієв не залишав Казахстан і до цього часу знаходиться в місті Тараз на півдні країни.

Нагадаємо, в самій Киргизії Курманбеку Бакієву і людям з його оточення заочно висунули звинувачення в масовому вбивстві людей під час мітингу прихильників опозиції 7 квітня.

Читайте також:

Вигнати Бакієва з Киргизії допомогли Обама і Мєдвєдєв

Президент Киргизії віддав владу в країні опозиції

США відмовилися надавати притулок Бакієву

В Астані спростували інформацію про виліт Бакієва до Білорусії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: