Лукашенко готовий забрати тіло Леніна до Мінська

Джерела, близькі до білоруського президента, вважають, що тіло вождя згуртує білорусів перед обличчям зовнішньої загрози.

Тіло Володимира Леніна в найближчому майбутньому може бути перевезене з московського Мавзолею на Червоній площі до Мінська.

Про це повідомило джерело в оточенні білоруського лідера Олександра Лукашенко. Як передає РІА "Новий Регион", такий варіант зовсім не виключений, якщо Москва все-таки почне реалізацію проекту з поховання вождя світового пролетаріату.

У Білорусії вважають, що Володимир Ленін залишається символом народу республіки, і Мінськ готовий його прийняти з шаною, щоб зберегти світлу пам'ять про нього і його звершення. Якщо це станеться, то для вождя, швидше за все, буде зведений спеціальний монумент, на зразок московського Мавзолею.

Джерела в оточенні президента Лукашенко також відзначають, що такий проект неодноразово обговорювався на найвищому рівні, оскільки глава держави вважає поховання тіла вождя злочином, а поява в Мінську Леніна ще більше згуртує білоруську націю перед обличчям загроз ззовні.

На користь цього говорить той факт, що всі соціологічні опитування незмінно показують, що в Білорусії зберігається сильна ностальгія за радянським минулим, коли СРСР був великою державою.

Черговий сплеск суперечок щодо поховання тіла Леніна стався напередодні річниці з дня його народження. Представники православних рухів і окремих політичних партій виступили за швидке винесення вождя з Мавзолею на Червоній площі. Окрім поховання пропонувалося перевезти Володимира Ілліча на його батьківщину до Ульяновська.

В день народження Леніна центрі Москви пройшов навіть масовий протест за участю лідера ЛДПР Володимира Жириновського і православної громадськості.

Примітно, що напередодні міністр культури Росії Олександр Авдєєв заявив, що тіло Леніна не є культурною цінністю для РФ, проте відмовився висловити власну думку відносно можливості поховання вождя світової революції, відзначивши, що це питання – політичне.

Читайте також:

В Криму Леніну розбили ніс та намагалися відпиляти голову

На Луганщині поставили два пам’ятники Леніну

Комуністи не дадуть винести Леніна з Красної площі

На костюм Леніну немає грошей через кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: