Лукашенко готовий "здатися" Росії за 4 мільярди доларів

На думку Лукашенка, домовленості з Росією про безмитне постачання нафти поліпшили перспективи білоруської економіки.

 Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий "здатися" за 4 мільярди доларів російських дотацій, які Білорусія отримає у зв'язку з переходом на безмитні поставки нафти в 2011 році.

"Якщо б мені довелося здатися за 4 мільярди доларів на рік, як вони називають, я за 4 мільярди доларів готовий. Це гроші для нашого народу і держави", - сказав Лукашенко.

На думку Лукашенка, домовленості з Росією про безмитне постачання нафти поліпшили перспективи білоруської економіки та ситуацію на валютному ринку країни.

"Якщо хтось говорить, що це піарівські рішення, добре, нехай піарівські, але це 4 мільярди доларів", - зазначив президент Білорусі.

16 грудня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що загальні дотації РФ білоруській економіці за рахунок пільг на нафту і газ складуть 5,3 мільярда доларів.

Прем'єр РФ також пообіцяв, що Росія поставить у Білорусь до 20-21 мільйони тонн нафти, як у попередні роки, домовившись отримувати до бюджету мита від експорту нафтопродуктів, вироблених з російської сировини на білоруських НПЗ. Якщо дані обсяги нафти буде переправлені до Білорусі, Мінськ буде змушений відмовитися від закупівлі 10 мільйонів тонн нафти у Венесуели.

Нагадаємо, на початку грудня 2010 року Росія заявила, що скасує експортні мита на поставки нафти в Білорусію з 1 січня 2011 року після ратифікації Мінськом документів про Єдиний економічний простір. За словами Лукашенка, ратифікація має відбутися найближчим часом.

У середині листопада 2010 Білорусь погодилася врегулювати суперечку з Росією про нафтові мита на умовах, запропонованих російським Мінфіном. Мова йшла про скасування мит на експорт російської нафти до Білорусі, якщо Мінськ погодиться оплачувати мита на нафтопродукти в повному обсязі в рамках Митного союзу.

Читайте також:

Росія скасує мита на нафту для Білорусі

Лукашенко про себе і Мєдвєдєва: милі чубляться, значить любляться

Лукашенко набридло "корячитися" перед Росією - він візьме газ у інших

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: