Лукашенко і Мєдвєдєв домовились про газ

Президенти Росії і Білорусі Дмитро Мєдвєдєв і Олександр Лукашенко домовилися про принципи постачань і оплати російського газу в 2009 році.

Проте жодних конкретних цифр - ні про ціну газу, ні про обсяги експорту поки що невідомо.

22 грудня газета "Комерсант" з посиланням на свої джерела повідомила, що Росія збереже для Білорусі колишні ціни на газ і видасть кредит на 100 мільярдів рублів, якщо офіційний Мінськ визнає незалежність Південної Осетії і Абхазії, а також поступиться "Газпрому" контрольним пакетом акцій "Белтрансгазу".

Того ж дня стало відомо, що парламент Білорусі під час осінньої сесії не встиг ухвалити рішення про визнання або невизнання незалежності Абхазії і Південної Осетії. Крім того, російський Мінфін офіційно підтвердив, що Білорусь попросила у Росії кредит на 100 мільярдів рублів.

Нагадаємо, що в першому кварталі 2008 року "Газпром" продавав до Мінська паливо за 119,53 долара за тисячу кубометрів, а в другому - по 127,9 долара за той же обсяг. Крім того, з 2007 року "Газпром" став скуповувати акції "Белтрансгазу". За умовами угоди з Мінськом, до 2010 року частка російської монополії в білоруській компанії повинна становити близько 50 відсотків.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: