Лукашенко набридло "корячитися" перед Росією - він візьме газ у інших

Білоруський лідер розповів, що готовий заради економіки терпіти від Росії "багато", але йому набридло "корячитися" у Москві перед Новим роком, випрошуючи кубометр газу.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий багато терпіти від Росії заради економіки, але не потерпить, щоб його "штовхали і били в морду".

"Хіба це нормально, що під Новий рік ми корячимося в Москві, випрошуючи барель нафти або кубометр газу?" – запитав білоруський лідер. Він підкреслив, що за останні кілька років ціна на газ для Білорусі зросла в чотири рази, і це "ненормально".

"Питання в економіці, і я готовий терпіти від Росії все. Але я ні від кого не потерплю, щоб нас штовхали, били в морду. Вам для цього треба обрати іншого президента. Поки я президент, я цього не дозволю", - заявив Лукашенко.

Він вважає, що його країна може знайти альтернативних постачальників природного газу.

"Ми знайшли спосіб альтернативних поставок нафти, знайдемо і щодо газу. Ми маємо право шукати альтернативу, і ми її знайдемо", - запевнив Лукашенко, виступаючи на четвертих Всебілоруських народних зборах в Мінську.

"Якщо ми їдемо до Венесуели, це не для того, щоб уколоти Росію. Якщо качаємо нафту нафтогоном Одеса - Броди, це не тому, щоб якось її принизити. У нас виходу іншого немає", - зазначив президент.

У зв'язку з цим він закликав Росію відходити від практики підвищення ціни на газ. "Непросто сьогодні співпрацювати з новою Росією, але я готовий на цю співпрацю", - підкреслив президент Білорусі.

"Ми витримаємо все, але Росії треба розуміти, що Білорусь треба утримувати в своїх стратегічних інтересах", - додав він.

Всебілоруські народні збори проходять раз на чотири роки незадовго до президентських виборів. Лукашенко завжди виступає з тривалою промовою. Згідно з указом Лукашенка, збори скликаються "з метою реалізації конституційного права громадян брати участь в обговоренні питань державного і суспільного життя" (хоча в конституції про нього нічого не сказано). У зборах беруть участь 2,5 тисячі делегатів.

Читайте також:

У Білорусі студента звільнили за пародійний ролик на Лукашенка (відео)

Лукашенко: Росія "похерила" Союзний договір

Білорусь отримає 3 млрд євро, якщо проведе чесні вибори

Мінськ: поросячий лемент російських ЗМІ - це методи Геббельса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: