Лукашенко нагримав на прем'єра на нараді: уряду загрожує відставка

Білоруський президент відчитав прем'єра за те, що він поліз у політику. Експерти вважають, що агресивний випад Лукашенка свідчить про майбутню відставку уряду.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко жорстко розкритикував роботу уряду і пригрозив відправити його у відставку.

Особливій критиці піддався прем'єр-міністр Сергій Сидорський - білоруський президент вказав своєму прем'єру на те, що він перевищує свою компетенцію і стає політиком.

На нараді у глави білоруської держави, присвяченій проекту бюджету на майбутній рік і грошово-кредитних питань, про політику як таку, втім, не було ні слова. Лукашенка несподівано вивела з себе пропозиція Сидорського відстрочити на рік виплату кредитів підприємствам автопрому. З таким проханням до Ради міністрів Білорусії днями звернулися керівники найбільших підприємств - МАЗу, БелАЗу, Белкарду, БАТЕ, МТЗ і заводу автогідропідсилювачів.

У 2009 році вони отримали пільговий кредит від уряду під 3% річних з умовою погашення в 2011 році. Проте складна ситуація в цілому, викликана світовим спадом економіки, не дозволила підприємствам реалізовувати продукцію, і деякий "збут почався лише з вересня". Все це Сидорський пояснити президенту не встиг.

Лукашенко заявив, що гроші треба повертати вчасно. Прем'єр зважився заперечити і нагадав, що "за кожним заводом стоять живі люди". Президент відклав убік ручку і сказав: "Я політик, я повинен думати про людей, а ви повинні думати про економіку і фінанси. У вас людей немає. Забудьте! В економіці люди не стоять за грошима і за тракторами. Ви голий економіст. Ви повинні приходити з міністром фінансів до мене і боротися за кожен рубль, за кожну копійку. І це я повинен говорити, що там за ними стоять люди. У мене таке враження, що уряд, який сьогодні вносить пропозиції, не думає працювати з 1 січня".

Зазвичай у подібних випадках прохання про відстрочку виплат у Лукашенка знаходили розуміння. Тому спостерігачі вважають, що йому потрібна була причина, щоб вказати Сидорському його місце.

Низка опозиційних сил оголосили про готовність підтримати Сидорського, якщо він вирішить балотуватися в президенти на виборах у 2011 році.

Крім того, за даними джерел, останнім часом прем'єр-міністр РФ Володимир Путін звертається у вирішенні деяких питань прямо до Сидорського, оминаючи Лукашенка, що також виводить президента з себе.

Зазначимо, що за даними соціологічні опитування, 51% громадян Білорусі хотіли б нового президента.

Про це заявив голова Об'єднаної громадянської партії Білорусі Анатолій Лебедько і визнав, що Олександр Лукашенко - найпопулярніший білоруський політик, проте це пояснюється монополією на всі електронні ЗМІ, політичними можливостями, а також фінансовими ресурсами.

Читайте також:

У Білорусі знімуть аналог "Хрещеного батьки" про Путіна

Лукашенко вперше прокоментував фільм "Хрещений батька"

Білоруська опозиція провела акцію протесту в центрі Мінська

Мєдвєдєв готується оголосити Лукашенку бойкот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: