Лукашенко: "нахилити" Білорусь не вийде

Білоруський президент запевнив, що не гальмує союз з Росією, але засудив ультимативний тон взаємин з Москвою та попередив, що "нахилити" його не вийде.

  Білорусь ніколи не переслідувала шкурні інтереси, розвиваючи Митний союз з Росією і Казахстаном і йдучи на інтеграцію, в тому числі в Союзній державі, заявив президент Олександр Лукашенко.

Він запевнив, що Мінськ не перешкоджає зближенню з Росією, а у всіх проблемах, що виникають на цьому шляху, винен хтось інший. Одночасно білоруський лідер попередив, що "нахилити" республіку не вийде - інтеграція з Росією зайшла занадто далеко.

Він вважає неприпустимим, коли при обговоренні Митного союзу Білорусії висувають умови: "Якщо Білорусь не приєднатися, ми вас нахилимо ". Як же "нахилите", якщо ми з Росією занадто далеко зайшли в плані інтеграції і є відповідні договори?".

Лукашенко знову досить обережно висловився про відносини з Росією, яка останнім часом свідомо йде на конфронтацію з білоруським президентом. Москва з допомогою викривальних репортажів по державних телеканалах намагається "розтоптати Лукашенка", зазначає німецька газета Tagesspiegel. Вважають, що Росія хоче позбутися від "довгий час підтримуваного, але завжди непередбачуваного Лукашенка". Телевійна - це новітнє загострення давнього "східнослов'янського півнячого бою" між Володимиром Путіним і Лукашенком.

На зустрічі в Мінську з відповідальним секретарем комісії Митного союзу Сергієм Глазьєвим Лукашенко відзначив, його країна ніколи не перешкоджала і не має наміру надалі заважати розвитку інтеграційних процесів на пострадянському просторі. Він підкреслив, що у Білорусі "не було і немає ресурсів, щоб гальмувати союз Білорусії і Росії".

Президент підкреслив, що його країна буде діяти, виходячи з національних інтересів. "Якщо інші держави ставлять в основу тільки національні інтереси - ми так не ставимо питання, але коли нам відкрито починають демонструвати, що ви перебуваєте на лаві запасних - ми з таким підходом не згодні, і наскільки це можливо, щоб не гальмувати ці процеси (інтеграційні), боремося з цим ", - сказав Лукашенко. "Але якщо ми побачимо, що це абсолютно неприйнятно для нас, будемо шукати інші шляхи", - констатував він.

Лукашенко підкреслив, що Білорусія в рамках інтеграції буде вимагати від партнерів, щоб вони "виконували свої обіцянки і домовленості".

Президент, зокрема, обурився тим, як можна загрожувати вибудовуванню повноцінної кордону між Білоруссю та Росією, якщо це тягне денонсацію всіх існуючих домовленостей. Він зауважив: "Ніхто не дивиться на договори - нас це насторожує".

У свою чергу Сергій Глазьєв висловив надію, що в найближчі місяці вдасться усунути всі "нерівності", які супроводжують перехідний період з моменту початку повноформатної роботи "трійки" Митного союзу. Посилаючись на експертні оцінки, він повідомив, що протягом п'яти років приріст ВВП трьох країн зросте приблизно на 15%. За словами Глазьєва, головний ефект від Митного союзу отримають ті підприємства, які працюють за кооперацією.

Інформаційна війна між Москвою і Мінськом почалася на початку червня, її приводом стали розбіжності з приводу входження Білорусі до Митного союзу і черговий виток "газової війни". 4 липня телеканал НТВ показав документальний фільм "Хрещений батька", в якому Лукашенко фактично звинуватили у фізичному усуненні своїх політичних опонентів і встановлення диктатури в країні.

Відповіддю Білорусії стало інтерв'ю президента Грузії Михайла Саакашвілі, що з'явилося 15 липня на білоруському ТБ. Більша частина інтерв'ю була присвячена критиці російської зовнішньої політики.

У минулу п'ятницю телеканал НТВ показав фільм "Хрещений батько-2", в якому доповнив і розповсюдив висунуті проти Лукашенка звинувачення. Білоруський лідер цього разу прокоментував сюжет і заявив про свою впевненість у тому, що замовили компромат на нього російські колеги.

Як стало відомо напередодні, Білорусь 22 липня завдасть новий удар у відповідь по Росії в ході інформаційної війни, показавши телеінтерв'ю з президентом Латвії Валдісом Затлерсом.

Читайте також:

Лукашенко наказав опублікувати компромат на Путіна

Попри популярність Лукашенка, більшість білорусів хотіли б нового президента

Білорусь відповіла на російські передачі, які ганьблять Лукашенка

Лукашенко назвав замовників фільму "Хрещений батько-2"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: