Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Білоруський президент образився на міністра фінансів РФ: порівняв його з "відморозком" та наказав "не лізти до цієї Росії".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав уряду перестати просити підтримки у Росії. Виступ Лукашенка перед своїми чиновниками ознаменувався низкою різких та категоричних заяв.

Лукашенко зажадав персонально від прем'єр-міністра та глави Нацбанку не кланятися перед Росією.

"Не виходить у Росії - не треба кланятися, нити, плакати, треба шукати своє щастя в іншій частині планети", - заявив він, а потім додав: "треба йти в інші місця, де нас не знають, де нас чекають, і торгувати - десятьма тракторами, одним комбайном, по чайній ложці цукор возити".

Білоруський "батько" нагадав, що напередодні, поки він "абсолютно на дружній ноті" обговорював питання з главою російського уряду Володимиром Путіном, міністр фінансів РФ Олексій Кудрі зробив низку заяв, зокрема щодо неплатоспроможності Білорусі.

Суть слів Кудріна, зазначив Лукашенко, - посіяти паніку в Білорусі.

"Він (Кудрін) повністю консолідувався з нашими відморозками, які тут на західні гроші варнякають і починають нас учити працювати", - порівняв Лукашенко.

"Так в чому проблема, чого ви лізете до цієї Росії, де вас штовхають? Невже ви не розумієте, що вже не вперше створюється ситуація, коли нас хочуть узяти голими і голіруч, безкоштовно?", - риторично запитав глава держави.

Лукашенко підкреслив, що "гра задумана по-великому" "Вистоїмо - буде держава. Не вистоїмо - зімнуть і безкоштовно в кишеню покладуть, бігатимемо потім і поглядатимемо наліво і направо, щоб нам шматок хліба зі столу кинули", - резюмував він.

Нагадаємо, восени 2008 року Росія надала Білорусії кредит на 2 мільярди доларів. Позика мала бути перерахована декількома траншами протягом 2008-2009 років. 28 травня сторони обговорювали надання останнього траншу у 500 тисяч доларів – і Білорусь відмовилася отримувати кредит, як запропонувала Москва, в російських рублях.

При цьому глава Мінфіну РФ Олексій Кудрін заявив, що неплатоспроможність Білорусі може настати вже наприкінці поточного року. Щоправда, Володимир Путін зауважив, що такі "крайні оцінки" недоречні і пообіцяв, що Росія завжди "підставить Білорусі плече".

Читайте також:

Білорусь попросила у Росії 9 млрд доларів на будівництво АЕС

Білорусь відмовилася отримувати кредит від Росії в рублях

Білорусь звинуватила Росію у підсиленні кризи

Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: