Лукашенко написав Мєдвєдєву листа про нафту

Олександр Лукашенко написав листа президенту Росії Дмитру Мєдвєдєву, де звинуватив Росію в тому, що вона відмовилася від вироблених домовленостей.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко написав листа президенту Росії Дмитру Мєдвєдєву, в якому виклав "позиції білоруської сторони" за умовами поставок російської нафти в країну.

Про це йдеться на сайті президента Білорусії, проте сам лист Лукашенка не опубліковано.

На сайті президента Білорусі також відзначається, що ще на початку грудня 2009 президентами двох країн була досягнута домовленість, що протягом перших двох-трьох місяців 2010 нафта постачатиметься до Білорусі безмитно, а тим часом сторони погодять умови подальшої поставки нафти. "Згодом Росія фактично відмовилася від вироблених домовленостей", - наголошується на сайті Лукашенко.

Термін договору про постачання нафти до Білорусі закінчився в кінці 2009 року, однак сторони поки не змогли домовитися про умови нового контракту. У результаті нафту в Білорусію в 2010 році поставляється без письмової угоди.

Білорусія, нагадаємо, хоче зберегти колишні нафтові пільгові мита, при яких оплачувала лише третину від російського експортного тарифу. Росія згодна поставити для внутрішніх потреб Білорусі близько 6 мільйонів взагалі безмитно, однак наполягає на стовідсоткової оплати мита за що залишилися 14,5 мільйона тонн, що спрямовуються на експорт після переробки на білоруських НПЗ.

У 2007 році суперечка РФ і Білорусі з приводу розміру експортних мит і вартості транзиту вилилася в зупинку експорту російської нафти до Європи.

Білорусь щорічно закуповує в Росії трохи більше 20 мільйонів тонн нафти для своїх потреб, ще близько 60 мільйонів тонн російської нафти транспортується транзитом по території Білорусії до Європи.

Читайте також:

Білорусь знизила ставку на експорт російської нафти

Путін втрутився у нафтовий конфлікт з Білоруссю

Білоруси налякали РФ припиненням транзиту електроенергії

Білорусь спростовує чутки про припинення постачань нафти з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: