Лукашенко назбирав вдесятеро більше підписів, ніж інші кандидати

Нинішній президент Білорусі назбирав 1 млн 100 тис підписів на свою підтримку, в той час як інші 11 кандидатів - від 120 до 160 тис.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко назбирав найбільше підписів у свою підтримку для участі в президентських виборах.

За даними ЦВК Білорусі, в Лукашенка більше 1 мільйона 100 тисяч підписів. Це значно перевищує кількість підписів, зібраних у підтримку іншими кандидатами.

Так, на другому місці за кількістю зданих підписів слід опозиційний письменник Володимир Некляєв, який здав більше 160 тисяч підписів. За ним слідують колишній заступник міністра закордонних справ Білорусі Андрій Санніков і заступник голови Об'єднаної громадянської партії, відомий білоруський ліберальний економіст Ярослав Романчук - понад 150 тисяч і понад 120 тисяч підписів відповідно.

Всього необхідні для участі у виборах президента Білорусії підписи здали 11 претендентів. "Усі інші претенденти здали в комісії від 105 до 120 тисяч підписів", - поінформував секретар ЦВК Білорусі Микола Лозовик. Зазначимо, що кандидат повинен зібрати не менше 100 тисяч підписів виборців на свою підтримку.

Серед тих, що здали підписи - підприємець з Вітебська Володимир Провальський, опозиційний політик Алесь (Олексій) Михалевич, ще один опозиціонер Микола Статкевич, заступник голови Партії Білоруський народний фронт Григорій Костусєв, бізнесмен Дмитро Ус, керівник асоціації малого і середнього підприємництва Віктор Терещенко, опозиційний активіст, який стоїть на християнських позиціях, Віталій Римашевський.

При цьому Лозовик повідомив, що за підписами багатьох з претендентів на білоруське президентське крісло в комісій одразу "виникли питання".

"Деякі члени комісій з подивом виявили свої прізвища у підписних листах, хоча підписи не ставили", - розповів Лозовик.

"Виходячи з цього, є підозри, що деякі члени ініціативних груп обрали тактику не спілкування з людьми, а вивчення телефонних книг, баз даних поліклінік, бібліотек, ЖЕСов", - продовжив співрозмовник агентства.

Як вважає секретар ЦВК, виходячи з цього, в комісій, "мабуть, буде багато роботи з виявлення недостовірних підписів".

Вибори президента Білорусі призначені на 19 грудня. Реєстрація кандидатів пройде з 14 по 23 листопада.

Читайте також:

Лукашенко знайшов у блозі Мєдвєдєва "бруд" про себе

Лукашенко сподівається, що ЄС визнає підсумки виборів в Білорусії

Мінськ: поросячий лемент російських ЗМІ - це методи Геббельса

Російське ТБ назвало Лукашенка психопатом із садистськими нахилами

Четверта серія скандального фільму про Лукашенка з'явилася в Інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: