Лукашенко назвав затримання Протасевича боротьбою з "неонацизмом" і поскаржився на "удушення" Білорусі

Лукашенко назвав затримання Протасевича боротьбою з "неонацизмом" і поскаржився на "удушення" Білорусі

Фото: president.gov.by

Олександр Лукашенко назвав "удушенням вчинки недоброзичливців" Білорусі, які далі візьмуться за РФ.

Олександр Лукашенко, коментуючи примусову посадку літака Ryanair у Мінську із колишнім головним редактором Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем на борту заявив, що вважає, свої дії законними. Він також звинуватив "недоброзичливців Білорусі" у переході "до етапу удушення". 

Про це Лукашенко заявив 26 травня під час брифінгу, на якому він уперше коментує інцидент з літаком Ryanair.

Лукашенко переконаний, що мовляв "недоброзичливці" ззовні і всередині країни змінили методи атаки на Білорусь, перейшовши від організації бунтів до етапу удушення.

"Як ми і прогнозували, наші недоброзичливці ззовні, так і всередині країни, змінили методи атаки на державу. Вони переступили безліч червоних ліній, перейшли межі здорового глузду і людської моралі. Недоброзичливці Білорусі перейшли від організації бунтів до етапу удушення", - висловився Лукашенко.

Крім того, він додав, що вважає виправданими жорсткі заходи, вжиті стосовно опозиціонера, і стверджує, що тим самим Білорусь "в зародку придушила хвилю неонацизму".

"Ми в зародку придушили хвилю неонацизму", - сказав він.

Наприкінець він додав, що вважає, після Білорусі, "недоброзичливці візьмуться за Росію".

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Своєю чергою, 26 травня Олександр Лукашенко заявив, що повідомлення про нібито мінування літака Ryanair надійшло зі Швейцарії з IP-адрес Польщі. Він також назвав брехнею інформацію про те, що цивільний лайнер змусили здійснити посадку у Мінську за допомогою винищувача Міг-29.  

Також Олександр Лукашенко назвав затриманого Романа Протасевича "терористом".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Затримання Романа Протасевича в Білорусі: подробиці міжнародного скандалу

Затримання Романа Протасевича в Білорусі: подробиці міжнародного скандалу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація