Лукашенко не має наміру видавати Бакієва новій владі Киргизії

Президент Білорусії відмовився передавати колишнього президента Киргизії і заявив, що Бакієв знаходиться "під захистом білоруської держави і його президента".

Президент Білорусії Олександр Лукашенко 4 травня заявив, що не має наміру передавати колишнього президента Киргизії Курманбека Бакієва новій владі країни.

Білоруський лідер заявив, що подача запиту про екстрадицію Бакієва стане для тимчасового уряду Киргизії "безнадійним і принизливим" кроком. За його словами, екс-президент знаходиться "під захистом білоруської держави і його президента".

Раніше 4 травня киргизька влада повідомила про позбавлення Бакієва статусу колишнього президента і доручила прокуратурі притягти його до кримінальної відповідальності і забезпечити його екстрадицію. Підставою для позбавлення статусу Бакієва і недоторканності тимчасовий уряд назвав той факт, що він нібито допустив розстріл мирних громадян під час заворушень у Бішкеку 7 квітня. До цього за упіймання Бакієва і його родичів була призначена нагорода у розмірі від 20 до 100 тисяч доларів.

Курманбек Бакієв довгий час після свого повалення 7 квітня відмовлявся знімати з себе повноваження. Близько тижня він провів у своєму родовому селі на півдні країни, 15 квітня перебрався до Казахстану, а ще через кілька днів полетів до Білорусі. Тоді ж він написав заяву про відставку, проте через деякий час від неї відмовився. Тим часом нова влада країни завела на нього, членів його сім'ї і представників колишнього уряду кримінальні справи.

Читайте також:

Бакієва заочно звинуватили в масових вбивствах

Тимчасовий уряд Киргизії зажадав екстрадиції Бакієва

Влада Киргизії виплатить до 100 тисяч доларів за соратників Бакієва

У Киргизії підрахували збиток від діяльності оточення Бакієва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: