Лукашенко не помітив "газової війни" з Росією

Лукашенко впевнений, що ніяка криза не зможе порушити дружбу і безпеку двох країн.

Співпраця Білорусі та Росії у сфері безпеки не повинна страждати через невирішені економічні проблеми, заявив президент Олександр Лукашенко на зустрічі в Мінську 21 червня з секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим.

"Як би у нас не складалися відносини в економіці, інших сферах, безпека наших держав, Союзної держави - питання давно вирішені, і тут жартувати ніхто не повинен", - сказав президент.

За словами Лукашенка, "треба зробити все, щоб наші люди в Білорусі і Росії ні на хвилину не сумнівалися, що ми абсолютно тісно співпрацюємо у сфері безпеки, оборони наших держав". "Тут, на західних рубежах, в російської людини є надійна опора і друзі, в яких би обставин ми не перебували і не працювали", - заявив він.

Президент відзначив, що економіка і безпека сьогодні знаходяться в зв'язці. З цього приводу він сказав: "Думаю, що як і вирішених питань, якими займаються Ради безпеки Білорусі і Росії, досить, так і є невирішені проблемні питання, які необхідно вирішувати. Нікуди не дінешся".

При цьому, на його думку, "якщо б всі наші цивільні відомства, як міністерства закордонних справ, міністерства оборони, мали такі відносини і результати, то не було б ніяких проблем".

Лукашенко запросив Патрушева "відверто, чесно обговорити проблеми, які у нас існують, і намітити шляхи їх вирішення".

У свою чергу секретар РБ РФ проінформував, що в ході зустрічі з його білоруським колегою Леонідом Мальцевим вони обговорили питання взаємодії як у двосторонньому плані, так і в багатосторонньому форматі.

Нагадаємо, що через невиплату заборгованості за поставлений газ з 10:00 21 червня Росія ввела режим обмеження поставок газу в Білорусі на 15% з наступним збільшенням цього обсягу до 85%.

Білорусь з початку цього року платить Росії за газ не за контрактом, а за встановленою нею в односторонньому порядку ціною, в результаті чого вже заборгувала близько 200 мільйонів доларів. Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв 15 червня дав Білорусі п'ять днів, щоб визначитися з оплатою, а "Газпром" назвав крайній термін - 21 червня, після якого у разі неврегулювання ситуації поставки можуть бути обмежені.

Представник білоруського Міненерго 18 червня заявив, що серйозне зниження обсягів поставок може викликати проблеми з транзитом газу через Білорусь. 21 червня міністерство повідомило, що поставки газу скоротилися на 15%, але, незважаючи на це безперебійний транзит до Європи буде забезпечений.

Читайте також:

Росія скоротила постачання газу в Білорусь

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь

Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: