Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лукашенко не проти спільної валюти з Росією, але рубль не хоче

Очільник Білорусі не хоче вводити в обіг у своїй країні російський рубль.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що він не проти введення єдиної валюти в рамках Союзної держави з Росією, але не російського рубля. Про це повідомляє видання Sputnik.

"Якщо хтось мені починає говорити про об'єднання, то знову ж таки з даху: давай валюту загальну. Ми не проти спільної валюти, але це має бути спільна валюта, а не валюта Центробанку Росії", - заявив політик.

За словами білоруського президента, "повинен бути емісійний центр, створений на рівних умовах".

"Якщо ви приводите приклад ЄС, добре - на принципах Євросоюзу. Але щоб умови були рівні і підхід", - уточнив Лукашенко.

Нагадаємо, останнім часом розгорнулися неабиякі пристрасті між керівництвом Білорусі та Російської Федерації. Перший публічний конфлікт стався під час Євразійського економічного форуму – президенти двох країн Олександр Лукашенко і Володимир Путін влаштували, що нехарактерно для них обох, публічну суперечку щодо цін на газ. Після обговорення розбіжностей у закритому режимі Лукашенко зізнався, що справа дійшла до вибачень один перед одним.

Наступний епізод стався через тиждень. До Бреста 13 грудня приїхав прем'єр Росії Дмитро Медведєв, де відкрито говорив, що Росія наполягає на створенні Союзної держави і виступив з конкретними пропозиціями щодо поглибленої інтеграції Білорусі. Йшлося про створення єдиного емісійного центру, єдиної митної служби, суду, впровадження єдиної валюти – російського рубля. Лукашенко на закиди Москви не соромився висловів, називаючи дії РФ "спробою інкорпорувати (приєднати – ред.) Білорусь". 

Пізніше Лукашенко заявив, що розмови щодо майбутнього приєднання Білорусі до Росії не відповідають дійсності і є "притягнутими за вуха".

ВідеоЛукашенко заявив, що Росія намагається приєднати до себе Білорусь

Побоюваннями Олександр Лукашенко поділився під час прес-конференції для російських журналістів. Каже, він розуміє натяки про руйнування країни та вступ до складу Росії в обмін на пальне. Однак суверенітет не віддасть ніколи. А також він обурюється розмовами про те, що Москва нібито годує Мінськ.

Лукашенко заявив, що Росія намагається приєднати до себе Білорусь

Залиште свій коментар

Вибір редакції