Лукашенко підписав угоду про створення колективних сил ОДКБ

Коли договір підписувався усіма членами Організації, лише Білорусь і Узбекистан відмивились від участі у проекті.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав угоду про Колективних сил оперативного реагування (КСОР) ОДКБ.

Як повідомляє секретаріат ОДКБ, відповідний пакет документів, підписаний президентом Республіки Білорусь, надійшов у розпорядження організації.

У пакет документів входять, зокрема, Угода про КСОР ОДКБ і рішення Ради колективної безпеки ОДКБ Про склад Колективних сил оперативного реагування Організації Договору про колективну безпеку.

Нагадаємо, угоду про створення КСОР було підписано 14 червня в Москві усіма країнами Організації, за винятком Білорусі та Узбекистану. Лукашенко тоді не з'явився на саміті: був розпал "молочного конфлікту" з Росією, коли Москва ввела обмеження на постачання білоруської молочної продукції.

Також Узбекистан відмовився брати участь у створенні КСОР. Ташкент вважає, що ці сили повинні бути створені виключно для відбиття зовнішньої агресії і що контингент кожної з країн-членів ОДКБ має дислокуватися на своїй території.

Водночас, Організація Договору про колективну безпеку має намір підписати меморандум про співпрацю з ООН, який передбачає спільну боротьбу з тероризмом і наркотрафіком, а також проведення миротворчих операцій у всьому світі.

Читайте також:

Лукашенко обіцяє приєднатися до ОДКБ

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Узбекистан відмовився від ОДКБ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: