Лукашенко підписав всі необхідні угоди для спрощення візового режиму з Євросоюзом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країна поступово покращує стосунки із Заходом.

Влада Білорусі підготувала всі необхідні угоди для запровадження спрощення візового режиму з Європейським союзом.

Про це повідомив речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз.

"Главою держави ухвалено рішення, яке сьогодні буде опубліковано, про підписання угод з Європейським союзом про спрощення видачі віз та про реадмісію. Це не просте рішення. Президент Білорусі ухвалив його, розуміючи високу значимість мобільності для громадян нашої країни і тільки після ретельної оцінки всіх можливих ризиків і наслідків. Ви знаєте, що ми завжди виступали за полегшення міжлюдських відносин і ділових контактів. Це рішення глави держави ще раз підтверджує це на ділі", - зазначив він.

За його словами, наразі Білорусь очікує дзеркальних дій від керівництва ЄС. Запрацює це спрощення візового режиму після ратифікації угод білоруським парламентом та Європарламентом.

"Висловлюємо впевненість, що угоди з ЄС зіграють позитивну роль в числі заходів щодо спрощення взаємних поїздок громадян, над чим постійно працює білоруська сторона, послужать поліпшенню нашої інвестиційної привабливості, розвитку в'їзного туризму, розширенню міжлюдських контактів. Хотілося б також нагадати, що в інтересах розвитку туризму, економічної та інвестиційної співпраці президентом Республіки Білорусь протягом останніх років були ухвалені серйозні рішення щодо спрощення в'їзду для іноземних громадян низки країн, включно з держав-членів ЄС", - підкреслив речник білоруського МЗС.

Угода про спрощення візового режиму передбачатиме зниження ціни на шенгенську візу з 60 до 35 євро, а рішення щодо надання цих віз будуть ухвалюватися протягом 10 днів.

Нагадаємо, останнім часом між Білоруссю та країнами Заходу триває потепління у стосунках, зокрема із США. Спочатку до Білорусі з візитом приїздив тодішній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон. Після зустрічі з ним, президент країни Олександр Лукашенко назвав цей візит "історичним" та запропонував розпочати відносини зі США "з чистого аркуша".

Згодом до Лукашенка приїхав заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Гейл, під час візиту якого країни домовились вперше за 10 років обмінятись послами.

Відео Президенти Білорусі та РФ погодили створення робочої групи щодо інтеграції

В обмін на привабливі цінники росіяни пропонують Білорусі те, що вони називають "глибокою інтеграцією". Офіційно – це створення єдиного емісійного центру, митної служби та суду. Фактично - йдеться про анексію. Або приєднання Білорусі до Росії, як висловився Лукашенко.

Президенти Білорусі та РФ погодили створення робочої групи щодо інтеграції

Залиште свій коментар

Вибір редакції