Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу

Білоруський президент провів аудієнцію з Папою Римським та обмінявся з ним подарунками.

Папа Римський Бенедикт XVI прийняв в Апостольському палаці Ватикану президента Білорусі Олександра Лукашенка, який напередодні ввечері прибув до Риму.

Це перший офіційний візит Лукашенко до Європи за останні 14 років.

Зустріч між понтифіком і білоруським президентом в Папській бібліотеці у присутності двох перекладачів тривала 25 хвилин.

Лукашенко потиснув руку Папі Римському і висловив радість, що ця зустріч нарешті відбулася після тривалого очікування. На прощання білоруський президент сказав понтифіку: "Якщо на те буде воля Божа, зустрінемося на білоруській землі".

Місцеві ЗМІ звернули увагу на той факт, що 19 квітня Лукашенко привітав Бенедикта XVI з четвертою річницею обрання на Апостольський престол і побажав йому "відповідальної апостольської місії, направленої на розповсюдження добра і милосердя в світі, щиру допомогу людям Землі".

Папа Римський, Олександр Лукашенко
AFP
Олександр Лукашенко представив Папі свого молодшого сина Миколу
Після закінчення особистої аудієнції Лукашенко представив Папі членів білоруської делегації, а також свого молодшого сина Миколу, який подарував понтифіку свій буквар. Бенедикт XVI був зворушений цим жестом.

Відповідно до протоколу Папа і Лукашенко обмінялися подарунками. Президент Білорусі вручив понтифіку образ Христа, виконаний з соломи та різних сортів дерева, а Папа подарував йому золоту медаль свого понтіфікату.

Потім відбулася зустріч Лукашенко з державним секретарем Ватикану кардиналом Тарчизіо Бертоне.

У Римі також запланована зустріч президента Білорусі з Великим магістром католицького суверенного Мальтійського ордена Метью Фестінгом.

Напередодні приїзду Лукашенко до Риму найвпливовіша газета Італії "Corriere della Sera" відзначала, що "для одного з останніх диктаторів Європи ця поїздка може стати вигідним першим кроком для того, щоб вийти з глухого кута".

Нагадаємо, останнім часом відбулося помітне потепління відносин Мінська та ЄС, зокрема, мова зайшла про підключення Білорусі до нової програми ЄС "Східне партнерство", членами якої спочатку повинні були стати п'ять колишніх радянських республік - Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдавія і Україна.

Очікується, що Лукашенко буде запрошений на саміт "Східного партнерства" до Праги 7 травня.

В той же час, керівник комісії чеського Сенату з підтримки демократії в світі Властіміл Сегнал виступив проти приїзду білоруського президента до Праги. "Ще не прийшов час, щоб Лукашенко міг гуляти по вулицях Праги. Ми просто не повинні дозволити йому залишити літак", - відзначив політик.

Читайте також:

Лукашенко зустрінеться з Берлусконі

Лукашенко поїде до Праги, хоча його і не хочуть там бачити

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Чеські сенатори вирішили не випускати Лукашенка з літака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: