Лукашенко похвалив Обаму за "мужність"

Президент Білорусії похвалив президента США за те, що не боїться приймати рішення, які знижують рейтинг. Проте Лукашенко підозрює, що Обама лише красиво говорить.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко називає мужнім рішення Президента США Барака Обами відмовитися від розміщення ПРО в Європі.

Таку думку Лукашенко висловив напередодні журналістам на фестивалі-ярмарку трудівників села "Дажынкі-2009" в Кобрине (Брестська область, Білорусь).

"Це добре, що новий Президент Сполучених Штатів зробив такий крок. Це обходиться йому нелегко. Адже по суті Обама в цій ситуації відступив - і зауважте, його рейтинг в США покотився вниз, але він все-таки пішов на це. Це мужній крок", - сказав Лукашенко.

В той же час Президент Білорусі вважає передчасним "аплодувати" рішенню Обами. "Я б не поспішав відразу зустрічати цей крок аплодисментами. Адже суть заяви Барака Обами і міністра оборони США така: так, ми не розміщуватимемо елементи ПРО так, як раніше планували, але ми сучасніші засоби виявлення і поразки встановимо в північній і південній частинах Європи. Вже названі ці засоби – морського базування і не виключено, що і наземного базування. Таким чином, йдеться про посилення цього напряму в американській стратегії. Тобто, якщо ви не хочете, щоб ми розміщували тут радари - добре, ми будемо досконаліші створювати елементи ПРО, і знову ж таки в Європі, знову ж таки неподалік наших кордонів", - пояснив він.

На думку Лукашенка, після такої заяви потрібно дочекатися реальних кроків США. "Ще раз скажу: нам поспішати в цьому плані не треба. Давайте почекаємо, подивимося, які будуть подальші дії Сполучених Штатів Америки та їхніх партнерів по Північно-Атлантичному Альянсу", - резюмував він.

Нагадаємо, Президент США Барак Обама, коментуючи рішення по системі ПРО в Європі, заявив, що в Росії завжди параноїдально відносилися до цього питання, але тепер, як він сподівається, параноя стихне.

Крім того, Обама підкреслив, що зміна планів з розгортання системи ПРО в Європі жодним чином не пов'язано з позицією Росії, яка вважає її загрозою своїй національній безпеці.

Обама знов відзначив, що, на його думку, розміщення елементів американської системи протиракетної оборони в Європі не представляє загрози Росії. За його словами, в його плани не входило проводити переговори з росіянами із цього приводу. В той же час Обама сказав, що позитивним моментом може бути бажання Росії ефективніше співробітничати з США щодо запобігання іранській ракетній загрозі та рішенню іранського ядерного питання.

Читайте також:

Обама: Росія завжди параноїдально ставилася до ПРО

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Обама підтвердив наміри США заморозити розміщення ПРО в Чехії

Генсек НАТО запропонував Росії об'єднати досвід із ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: