Лукашенко пообіцяв "не повзати на колінах" перед Росією

У розмові з єврокомісаром з питань розширення ЄС та європейської політики добросусідства Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не буде повзати на колінах.

Білоруський президент Олександр Лукашенко почав розмову з єврокомісаром з питань розширення ЄС та європейської політики добросусідства Штефаном Фюле, які прибув в Мінськ для переговорів, з попередження: "Ми не впадемо, не будемо повзати на колінах ні перед ким - ні перед вами, ні перед Росією, ні перед Америкою".

Головне для Білорусії, за словами її лідера, - це суверенітет, безпека і незалежність. "В ім'я цієї незалежності ми будемо робити все. Ми не будемо бігати по Європі, Америці, Росії, брати у вас гроші", - заявив Лукашенко.

Білоруський лідер закликав ЄС в особі єврокомісара дотримуватися демократичних цінностей "без подвійних стандартів" і будувати відносини "по-чоловічому". "Найголовніше - щоб ви нам сказали: якщо Білорусь не влаштовує вас у "Східному партнерстві", у співпраці з ЄС - ви нам чесно скажіть, що давайте не будемо плекати зайвих надій і почекаємо кращих часів. Це буде чесно і по-чоловічому" , - продовжив білоруський лідер.

При цьому він заздалегідь застеріг Євросоюз і всіх інших, щоб вони не відчували "зайвих надій і очікувань" у зв'язку з прийдешніми президентськими виборами в країні. "Білорусія буде рухатися своїм шляхом", - підкреслив Лукашенко. Однак він пояснив, що намагається "зрозуміти ЄС, американців, а зараз вже і росіян в зв'язку з цим", маючи на увазі їх вичікувальну тактику і орієнтацію на прийняття рішень вже після визначення нового президента.

Тим часом зустріч носить проєвропейську орієнтацію. Білоруське керівництво розраховує на вирішення багатьох питань у цьому відношенні. Напередодні приїзду єврокомісара в Мінську заявили, що розраховують на лібералізацію візового режиму, формування договірно-правової бази, розвиток економічного та кредитно-інвестиційного співробітництва.

В обмін на прилучення до євроспільноти по ряду напрямів, ЄС вимагає від Білорусі масштабних реформ. Експерти очікують, що Лукашенко буде вкрай поступливішим на нинішніх переговорах, так як фінансова і політична підтримка Москви практично втрачена і його погляди звернені на Захід. Що стосується демократизації, то Лукашенко стане імітувати цей процес, якого так прагне Європа, вважають експерти.

Читайте також:

Лукашенко поскаржився військовим на російські диктат і шантаж

У Білорусі відключили перший сайт за "цензурним" указом Лукашенка

Опозиція Білорусі попросила прокуратуру перевірити факти злочинів з фільму про Лукашенка

Російське телебачення показало розгромний фільм про Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: