Лукашенко попередив, що Росія може втратити Білорусь

Білорусь натякнула Росії, що вона може позбутися партнера по Союзу.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко попередив про можливі негативні наслідки для Росії її політики щодо Білорусі. Про це він сказав в інтерв'ю американській телекомпанії CNN.

Як заявив Лукашенко, така політика з боку Росії зробила можливим нещодавній газовий конфлікт між Москвою і Мінськом. І може призвести до дуже поганих наслідків для самої Російської Федерації.

"Я не думаю, що в Росії це офіційно визнаний курс і що вона слідуватиме цим курсом. Інакше Росія втратить Білорусь, а це буде непоправною шкодою", - сказав Лукашенко в інтерв'ю.

При цьому висловив впевненість у здатності Білорусі динамічно розвиватися й у випадку погіршення білорусько-російських відносин.

"Ми не загинемо. Я спокійно дивлюся на майбутнє своєї країни, свого народу", - заявив Лукашенко.

За словами президента у Білорусі є дуже багато надійних друзів.

"Крім Росії, Європейського союзу, у нас прекрасні відносини з Венесуелою, Іраном, північноафриканськими державами, країнами Близького Сходу, у тому числі Ізраїлем", - сказав голова білоруської держави.

У своєму інтерв'ю телеканалу Лукашенко також відзначив економічні зв'язки Білорусії і американських бізнесменів. "Незважаючи на те, що у нас із вами доволі прохолодні стосунки, це не заважає американцям інвестувати в нашу економіку", - сказав він.

Крім того, він заявив про динамічний розвиток відносин з Китаєм. "У нас дуже хороші стосунки. Останнім часом, я дуже вдячний їм за це, китайці прийшли нам на допомогу і відкрили кредитні лінії до 20 млрд доларів для розвитку нашої економіки. Китайці тут активно працюють і через нас ідуть до Європи", - сказав президент Білорусі.

Нагадаємо, 28 червня, президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з питань диверсифікації зовнішньоекономічної діяльності країни висунув вимоги до уряду щодо пошуку нових джерел і маршрутів постачань енергоносіїв. Лукашенко заявив, що Білорусь не може залежати від однієї держави, - ні енергоресурсами, ні сировиною, ні комплектуючими.

Читайте також:

Лукашенко наказав знайти альтернативу російському газу

Лукашенко зізнався, що йому краще працювати з Мєдвєдєвим, ніж з Путіним

Лукашенко назвав умову свого висунення в президенти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: