Лукашенко попереджає, що Росія може втратити Білорусь

Президент не задоволений деякими рішеннями уряду Росії, хоча вважає, що без неї Білорусь не проживе.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про те, що хотів би більшої ясності й прозорості в білорусько-російських відносинах.

"Нам хотілося б більшої ясності й прозорості в цих відносинах. Для нас це дуже важливо на цьому етапі. Якщо в Росії хтось скаже, що в Білорусі з'явилися якісь тенденції убік від Росії, плюньте тому в очі. Ми не бачимо майбутнього без Росії, ми приречені жити разом", - заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі в Мінську з губернатором Ленінградської області Валерієм Сердюковим.

При цьому білоруський президент відзначив ряд існуючих проблем.

"Головна проблема - це фінансово-економічна криза, хоча вона не була створена ні Білорусією, ні Росією. Ви (Росія) почали закривати ринки", - сказав Лукашенко.

За словами Лукашенко, найважливіше рішення, яке було прийняте в Лондоні на саміті "двадцятки" - це "разом виходити з кризи і не закриватися". Якщо 80% ринків закриється, у тому числі і російські, то таким економікам як білоруська, яка орієнтована на експорт, буде дуже складна. "Нам не треба ніяких переваг, але повинна бути вільна конкуренція", - відзначив Лукашенко.

Якщо Євросоюз постійно чинить тиск на Білорусь, то в Мінську розуміють, що вони проводять таку політику, "але як зрозуміти Росію, яка фактично, як мені повідомляють керівники підприємств, не урядовці, блокує поставки білоруської продукції", сказав Лукашенко.

"У Росії підскочили ціни на цукор на 30%, а то і більше, в Білорусі ж цукор не подорожчав. Нам його нікуди дівати. Чому так відбувається? Напевно, в цьому зацікавлені виробники цукру, щоб одержати більше прибутку", - сказав Лукашенко.

Проблема поставок білоруського цукру існує давно. Вона не один рік обговорюється, і російська сторона визначила квоту на поставки білоруського цукру до Росії.

Білоруський президент відзначив, що виникла також проблема з поставками молока. "Вчора мені повідомляють - виникла проблема навіть з поставками молока. Росія в рік ввозить 6-7 мільйонів тонн молока. Ми поставляли 3 мільйони тонн. Навіть ми не забезпечуємо потреби Росії", - сказав Лукашенко.

Він також повідомив, що просив російське керівництво закупляти в Білорусі вершкове масло, проте, за словами президента, це питання дотепер не вирішене.

Лукашенко відзначив, що в даний час необхідно укріплювати російсько-білоруську співпрацю. "Лукашенко не вічний, ви назавжди можете втратити Білорусь. Про це, на жаль, в Росії ніхто не думає, а думати треба. Я 15 років стою, стиснувши зуби. Не можна так співробітничати з найближчим народом і державою. Наш народ не заслужив такого ставлення", - сказав президент.

Читайте також:

Лукашенко відновлює контроль на кордоні з Росією

Лукашенко відправив у відставку голову МВС

Білорусія поки не збирається визнавати Осетію та Абхазію

Білорусь готується до мораторію на смертну кару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: