Лукашенко пов'язав теракт у метро з "нудотним надлишком демократії"

На думку Олександра Лукашенка, теракт в мінському метро спровокував надлищок демократії в Білорусі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що фактором, що спровокував теракт в мінському метро, ​​став надлишок демократії в країні. Про це він сказав, виступаючи з посланням до парламенту й білоруського народу.

"Ми винні самі, перш за все – влада винна в цьому. Напередодні президентських виборів ми додемократизувалися до того, що не тільки вас, але і мене нудило. Було вже стільки демократії, що просто нудило", - заявив президент. Він зазначив, що опозиція, яка отримала можливість вести передвиборну агітацію, підбурювала людей до різних порушень.

Ця агітація, за словами Лукашенка, справила вплив на деяких "відщепенців, психічно неврівноважених людей". "Я тоді говорив: дамо повну свободу і демократію, але це буде мати свої наслідки", - додав президент.

Раніше глава республіки вже висловлював подібні міркування. Минулого тижня він заявив, що "як тільки почали гратися в якусь демократію, ось і отримали результат". "Те ж саме ринкова економіка - наїлися", - додав він.

Теракт в мінському метро було здійснено 11 квітня. У результаті вибуху на станції "Жовтнева" загинуло 13 людей, постраждали близько 200.

Розслідування взяв під особистий контроль Олександр Лукашенко. Вже через два дні після вибуху він оголосив, що справа про теракт розкрита. У рамках розслідування були затримані кілька людей, включаючи передбачуваного виконавця теракту. За твердженням білоруської влади, затримані зізналися, зізнавшись крім іншого, і в організації інших вибухів – в Мінську в 2008 році і в Вітебську в 2005 році.

У рамках розслідування президент доручив звернути увагу на "політичних діячів так званої п'ятої колони ... всіх залучити і допитати, не дивлячись ні на яку демократію". В опозиції у зв'язку з цим висловлювали побоювання, що теракт буде використаний владою як привід для "закручування гайок".

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв дати відсіч Заходу: не дамо нас нагнути

Секретні документи: Захід планував влаштувати переворот у Білорусі

ЗМІ з'ясували прізвища білоруських терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: