Лукашенко пригрозив почати відбір російської транзитної нафти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Білорусі також нагадав, що РФ не компенсувала витрати від постачань забрудненої нафти в 2019 році.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність почати відбір російської транзитної нафти.

Про це в п'ятницю, 14 лютого, повідомляє агентство "БелТА".

За словами Лукашенка, Білорусь піде на такий крок у разі, якщо Росія не виконає поставки в "затвердженому обсязі" в два мільйони тонн на місяць.

"Через країну прокачується 70 мільйонів тонн нафти і вони (Росія, - ред.) не мають ніяких проблем. Ми сумлінно, чесно качаємо цю нафту", - зазначив Лукашенко.

Білоруський президент також нагадав, що Росія досі не компенсувала витрати через поставки забрудненої нафти в квітні минулого року.

"Пам'ятаєте влітку брудну нафту? До цього часу не розрахувалися за це, хоча у нас вийшло з ладу обладнання в Мозирі, Новополоцьк постраждав і нафтопровід "Дружба", - сказав Лукашенко.

Він також заявив, що вже озвучив цю позицію на переговорах з Володимиром Путіним 7 лютого.

"Я нікого не шантажував", - зазначив Лукашенко.

Поставки нафти до Білорусі від основних російських нафтових компаній зупинені від початку року через розбіжності в ціні. У січні Лукашенко заявив про необхідність знизити залежність від нафти з Росії. Мінськ направив запити про купівлю нафти Україні, Польщі, Казахстану, Азербайджану і країнам Балтії.

Відео "Незалежна Білорусь": чому поглиблена інтеграція з Росією так небезпечна для України і світу  

Ще ближче підступитися до України і захопити вже північні кордони Росія усе активніше намагається через Білорусь. Москва економічним тиском та погрозами схиляє Мінськ до угоди про поглиблену інтеграцію. І розуміє, очевидно, під цим не лише економічну співпрацю, але й військову. У Мінську проти такого зближення вже другий день тривають протести. І крапку у цьому - могли б поставити вже сьогодні.

"Незалежна Білорусь": чому поглиблена інтеграція з Росією так небезпечна для України і світу  

 

Вибір редакції