Лукашенко: Росія хоче приватизувати Білорусь

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія прагне приватизувати всю республіку.

Лукашенко
УНІАН
О.Лукашенко нагадав, що його країна готова будувати союз з Росією тільки на принципах рівноправ'я.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко, коментуючи конфлікт з російським газовим монополістом ВАТ "Газпром", заявив, що Росія прагне не тільки безкоштовно прихопити деякі білоруські підприємства, але і приватизувати всю республіку.

О.Лукашенко нагадав, що його країна готова будувати союз з Росією тільки на принципах рівноправ'я, проте Москву, за його словами, це не влаштовує. "Вони там надувають щоки - мовляв, це неможливо", - сказав президент. 

Наприкінці липня загострився конфлікт навколо постачань до Білорусі російського газу. За умовами контракту з "Газпромом", 23 липня республіка повинна була повністю розрахуватися з боргами за паливо, проте не знайшла для цього коштів. У відповідь газова монополія пообіцяла скоротити постачання на 45 відсотків.

Раніше "Газпром" підвищив ціну на паливо для Білорусії більш як удвічі. Щоб заплатити за постачання, республіка продала Росії 12,5 відсотків газорозподільної компанії "Белтрансгаз". Крім того, Мінськ планував узяти у Росії кредит в півтора мільярди доларів, проте про це сторони так і не домовилися.

Учора, 2 серпня О.Лукашенко заявив, що республіка розплатиться з "Газпромом" найближчим часом, узявши необхідну суму - 460 мільйонів доларів - з резервного фонду.

"Газпром" повідомив, "Белтарнсгаз" здійснив в п'ятницю першу оплату за значну частину заборгованості за газ, Білорусь мала відтермінування на один тиждень.

"У зв'язку з цим російська компанія відклала обмеження постачань газу споживачам Республіки Білорусь", - повідомив представник прес-служби "Газпрому". 

"Газпром" чекає повного погашення заборгованості протягом одного тижня і своєчасної оплати 100% поточних платежів за газ", - зазначили у прес-службі. Протягом цього терміну об'єм постачань газу до Білорусі скорочуватися не буде.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: