Лукашенко: Росія завадила Білорусі визнати Осетію та Абхазію

Білоруський президент вважає, що в Росії комусь не хотілося, щоб Мінськ визнав незалежність Південної Осетії та Абхазії.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко звинуватив Росію в тому, що Білорусь все ще не визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії.

За словами Лукашенка, "комусь в Росії" хотілося "якось нахилити" Білорусію.

"У ЗМІ нас просто почали труїти", - поскаржився білоруський лідер. З точки зору Лукашенка, журналісти змальовували ситуацію так, ніби президент не визнає незалежність республік через те, що Білорусь не отримала кредит у 500 мільйонів доларів.

Крім того, Олександр Лукашенко висловив припущення, що хтось у Росії не хотів визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії Білоруссю. Лукашенко впевнений, що російська влада була в курсі цієї ситуації. Президент додав, що давно був готовий до визнання республік.

Влітку 2009 року Лукашенко звинувачував російську сторону в тиску. "Вже дійшло до того, що приїхали, сказали, буде Осетія й Абхазія - значить, буде 500 мільйонів доларів", - заявив він в червні. Навесні Росія відмовилася перерахувати Білорусії черговий транш кредиту. Це пояснювалося тим, що російський уряд засумнівалися в платоспроможності Мінська.

У середині вересня Лукашенко пообіцяв, що парламент Білорусії обговорить питання про визнання республік у жовтні.

Поки офіційно визнають незалежність Абхазії і Південної Осетії Росія, Нікарагуа і Венесуела. На словах про визнання республік заявили представники Гондурасу, але до прийняття відповідних документів справа не дійшла.

Читайте також:

Росія і Білорусь репетирують оборонну війну проти Заходу

Білорусь підтримала територіальну цілісність Грузії

Лукашенко "не продасть" дружбу з Росією

Лукашенко похвалив Обаму за "мужність"
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: