Лукашенко стверджує, що Білорусь перехопила дзвінок Берліна і отруєння Навального - "фальсифікація"

Отруту "Новачок" він назвав "новою фішкою Заходу".

Олександр Лукашенко заявив, що інформація про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального речовиною з групи "Новачка" нібито сфальсифікована, що, за його словами, підтверджується перехопленою розмовою між Берліном та Варшавою.

Про це він заявив 3 серпня під час зустрічі з російським прем'єр-міністром Михайлом Мішустіним, передає БелТА.

"Я помітив, спостерігаючи за російськими подіями, у них - Заходу - нова фішка з'явилася. Знову "Новачок", знову отруєння", - поділився спостереженнями Лукашенко.

Водночас він повідомив про розмову між офіційними Варшавою та Берліном, яку нібито перехопили білоруси до виступу німецької канцлерки Меркель, в якому вона заявила про отруєння Навального.

"Так я вам повинен сказати, що вчора або позавчора, я точно не пам'ятаю, до виступу Меркель (вона заявила, що йому - Навальному - хотіли закрити рот) ми перехопили розмову. Ми так розуміємо, Варшава розмовляє з Берліном. Два абоненти на зв'язку. Перехопила наша радіоелектронна військова розвідка. Оскільки там (на західних рубежах Білорусі. - прим. ред) розгорнуті частини, і ми, звичайно, ведемо і в радіосфері протиборство з натовцями. І ми перехопили цікаву розмову, яка (я вам дам почитати її, ми підготуємо і направимо до ФСБ) чітко говориться про те, що це фальсифікація. Жодного отруєння Навального не було", - стверджує Лукашенко.

  • 20 серпня Олексію Навальному стало зле в літаку на рейсі з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську, а опозиціонер потрапив до реанімації у комі.
  • Місцеві лікарі не дозволяли транспортування хворого опозиціонера — мовляв, через тяжкий стан, і казали, що у політика проблеми з обміном речовин. Утім нарешті рано-вранці 22 серпня літак із Навальним на борту вилетів до Німеччини. 
  • Військові німецькі токсикологи встановили, що Навальний був отруєний речовиною з групи "Новачок". Меркель заявила, що опозиціонера хотіли змусити замовкнути. 

Відео Отруєння Навального: чи отримає Кремль нові санкції від ЄС

Україна так само, як Європейський союз і НАТО, засудила отруєння Олексія Навального. В ЄС заявили, що використання хімічної зброї - це порушення міжнародного права. А в НАТО збираються провести консультації щодо наслідків отруєння російського опозиціонера. Що його отруїли нервовопаралітичною речовиною із групи "Новачок" – встановили німецькі токсикологи. Чи отримає Кремль нові санкції – у сюжеті.  

Отруєння Навального: чи отримає Кремль нові санкції від ЄС

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів