Лукашенко створить "суперкомітет" з контролю над силовиками

Президент Білорусі з допомогою новоствореного комітету буде стежити за роботою комітету держконтролю, прокуратури, КДБ і МВС.

У Білорусі створять єдиний слідчий комітет при президентові країни, який боротиметься з корупцією в силових відомствах, пише в понеділок, 10 серпня, газета "КоммерсантЪ".

Новий орган у першу чергу стежитиме за порядком у таких відомствах, як комітет держконтролю, прокуратура, КДБ і МВС. Для цього його передбачається наділити найбільш широкими повноваженнями.

Ідею створення єдиного слідчого комітету Олександр Лукашенко висловив наприкінці минулого тижня, пише видання. На нараді в Адміністрації Президента з участю керівників усіх правоохоронних органів країни, присвяченій боротьбі з корупцією Лукашенко констатував, що прокуратура недостатньо ефективно виконує наглядові функції.

"Можливо, гірше не буде, якщо ми створимо потужний слідчий комітет, підпорядкований безпосередньо президенту та піднаглядний генеральному прокурору. Якщо таке виникло запитання, значить, його не можна відкладати. Треба уважно ще раз його розглянути. І якщо потрібні нововведення, то робити все потрібно саме зараз", - сказав Лукашенко.

Експерти вважають, що проект "суперкомітету", підпорядкованого безпосередньо президентові, реанімовано не так у зв'язку з невдоволенням глави держави діяльністю прокуратури, як через те, що Олександр Лукашенко не довіряє своєму оточенню.

За словами керівника Науково-дослідного центру Мізеса Ярослава Романчука, нова структура дозволить Лукашенку встановити повний контроль над правоохоронними структурами та уникнути несподіванок з їх боку.

Читайте також:

Лукашенко оголосив про свинарську революцію в Білорусії

Лукашенко осідлав Harley-Davidson

Лукашенко "не продасть" дружбу з Росією

У Любліні вирощують портрет Лукашенка з редису та моркви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: