Лукашенко та Воронін відмовилися брати участь у саміті ЄС

Замість президентів саміт у Празі відвідають віце-прем'єри Білорусі та Молдови.

Президенти Білорусі та Молдови Олександр Лукашенко і Володимир Воронін не братимуть участь в саміті Євросоюзу "Східне партнерство", який відбудеться 7 травня в Празі.

Як повідомляють чеські ЗМІ з посиланням на джерело в МЗС головуючої в ЄС Чехії, на саміті Білорусь представлятиме віце-прем'єр Володимир Семашко, Молдавію - віце-прем'єр Андрій Стратан.

Про те, що білоруський лідер прислав замість себе на саміт віце-прем'єра, повідомлялося і раніше. Як відзначають чеські політологи, той факт, що дану інформацію підтвердило джерело в МЗС Чехії, свідчить про те, що список гостей закритий остаточно і можна з майже з 100-відсотковою упевненістю сказати, що Лукашенко і Воронін до Праги 7 травня не приїдуть.

Нагадаємо, із запрошенням Олександра Лукашенка на саміт до Праги в самій Чехії вибухнув справжній скандал. Запрошення приїхати на саміт президенту Білорусі передав 17 квітня глава МЗС Чехії Карел Шварценберг під час візиту до Мінська. Сам Лукашенко тоді не відповів, чи поїде до Праги чи ні, а лише заявив, що Білорусь готова налагодити нормальні відносини з ЄС, причому "без посередників".

Проте президент Чехії Вацлав Клаус був "дещо здивований" запрошенням білоруської делегації на саміт програми ЄС "Східне партнерство" і, як заявив прес-секретар глави держави Радим Охват, не прийматиме президента Лукашенка. За словами прес-секретаря, главу Чехії "дивує подвійна мораль" відносно президента Білорусі, і Вацлав Клаус не "подасть руки пану Лукашенку і не прийматиме його в Празькому Граді".

У свою чергу чеські сенотори також виступали проти приїзду Лукашенка. Так, керівник комісії чеського Сенату з підтримки демократії в світі Властіміл Сегнал заявив, що "ще не прийшов час, щоб Лукашенко міг гуляти по вулицях Праги". "Ми просто не повинні дозволити йому залишити літак", - відзначив політик.

27 квітня білоруський президент відвідав Італію та Ватикан, де зустрівся із Папою Римським та прем’єром Італії Сільвіо Берлусконі.

У Ватикані Лукашенко обмінявся дарами з Бенедиктом ХІV, а після зустрічі з Берлусконі повідомив, що італійський лідер прийняв запрошення відвідати Білорусь.

Читайте також:

Ющенко не вважає "Східне партнерство" альтернативою вступу в ЄС

Берлусконі збирається до Білорусі

Лукашенко відвіз сина до Ватикану

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: