Лукашенко: тільки ідіот міг сказати, що Білорусь кинула Росію

Президент Білорусі заявив, що він навіть не думав повертати на Захід. І Абхазію та Південну Остеію не визнав тільки через цькування російських ЗМІ.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2009" показали, з ким насправді співпрацює Мінськ.

"Якби Білорусь розійшлася з Росією в такій найвідчутнішій сфері, як військова співпраця, то ми б ці навчання в такому плані не провели. І лише ідіот після цього може сказати, що Лукашенко повернув на захід, ще кудись там повернув і кинув Росію", - заявив Лукашенко на прес-конференції для представників російських ЗМІ у Мінську.

Лукашенко також повідомив, що Білорусь закінчила процедуру підписання всіх документів по ОДКБ (Організації договору про колективну безпеку).

"Ми сповна компенсуємо (головуванням) свою заборгованість перед цією структурою". – зауважив він.

Відповідаючи на питання про можливе визнання Мінськом Абхазії і Південної Осетії, Лукашенко заявив, що Росія сама винна в тому, що Білорусь досі не визнала незалежність цих республік.

"Але комусь в Росії дуже хотілося або нас "нахилити" швидше, або, можливо, взагалі не хотілося, щоб ми визнавали ці республіки. Почали нас в центральних ЗМІ, підконтрольних державі, цькувати. Мовляв, ми не дали 500 мільйонів і вони не визнали незалежність. Неначе я за гроші повинен визнавати або не визнавати. Я тоді сказав їм: "Стоп, хлопці, так не буде", - сказав Лукашенко.

"Я думаю, ми розберемося з цим питанням", - резюмував він.

Нагадаємо, на початку літа поточного року між Росією та Білоруссю виникли непорозуміння, зокрема, Москва заборонила ввіз білоруських молочних продуктів, а Мінськ у відповідь почав погрожувати закрити кордони з Росією. Суперечка невдовзі владналася, але на той же час припав перший за 14 років візит Олександра Лукашенка на Захід.

Тоді білоруський "бацька" заявив, що зближення республіки з Євросоюзом є давнім стратегічним курсом Білорусі, а також зробив низку різких і категоричних заяв на адресу свого східного сусіда. Зокрема, він порівняв міністра фінансів РФ Олексія Кудріна з "білоруськими відморозками" та порадив йому підлікуватися.

Читайте також:

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС

Лукашенко: Україна загралася в демократію і забула годувати народ

Лукашенко заявив, що Мінськ не вибиратиме між Європою і Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: