Лукашенко назвав ціну за визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії

Президент Білорусії назвав ціну за визнання країною незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Ціна на російський газ для Білорусії протягом 2009 року буде понижена в 2,5-3 рази, заявив він місцевій пресі. В цілому, на думку білоруського лідера, в наступному році ціна буде падати і стане прийнятною для країни. Лукашенко оголосив, що в ході переговорів з президентом Мєдвєдєвим в Кремлі "сторони домовилися з усіх питань".

Як раніше заявляв віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко, офіційний Мінськ вважає адекватною ціну на газ в 140 доларів за тисячу кубометрів. Варто відзначити, що середня вартість газу для Білорусії, закладена в проект бюджету "Газпрому" наступного року, складає близько 240 доларів, тоді як в другому кварталі 2008 року російський природний газ поставлявся в республіку по 127,9 доларів за тисячу кубів.

Проте російський "Газпром" відмовляється називати точні суми і розраховує провести переговори з білоруською делегацією до кінця року. Не дивлячись на те, що на вищому рівні обговорення цін на нафту прошло успішно, переговорів на рівні компаній газових галузей двох країн не було, як не було і представників "Газпрому" і "Бєлтрансгаза" в Кремлі.

За словами офіційного представника російського холдингу Сергія Купріянова, "поки "Газпром" з білоруською стороною нічого не підписали", проте "домовилися про принципи ціноутворення наступного року". За словами Купріянова ціна буде "взаємоприйнятною" і "адекватною в порівнянні з цінами для європейських партнерів".

Нагадаємо також, що, на думку російської преси, Лукашенко дійсно зможе добитися від Росії вигідного договору про постачання газу, а також здобуття чергового кредиту, але лише в разі визнання Абхазії і Південної Осетії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: