Лукашенко: в Білорусі немає нацменшин

"Немає у нас польського, російського, українського, єврейського та інших нацменшин, у нас є громадяни нашої країни", - заявив президент Білорусі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в його країни немає жодних національних меншин.

"Немає у нас польського, російського, українського, єврейського та інших нацменшин, у нас є громадяни нашої країни. І нам абсолютно байдуже хто вони за національністю. Нам важливо, щоб це був професіонал і громадянин нашої країни", - сказав Лукашенко.

Згадавши, що недавно увага західних ЗМІ була акцентована на проблемах польської меншини в Білорусі, Лукашенко наголосив, що в республіці етнічних проблем немає.

"Звичайно, будь-якому громадянину зрозуміло: звинувачувати Білорусь в неувазі до етнічних питань, в наявності конфліктів на національному ґрунті - все одно, що скаржитися на брак піску в Сахарі", - заявив він.

Лукашенко вважає, що поляки, які мешкають у Білорусі, - це "насамперед наші люди". "Упевнений, що 99,9% білоруських поляків інша земля не потрібна", - додав президент.

"Жодних меншин у нас немає, у нас єдине монолітне суспільство, а те, що у кого-то в жилах тече польська кров, а не російська або білоруська, то яка різниця?! Вона що, не того кольору?! Це моя принципова позиція", - резюмував Лукашенко.

Нагадаємо, 16 лютого президент Польщі Лех Качинський надіслав листа Олександрові Лукашенку, в якому висловив "свою стурбованість і рішучий протест у зв'язку із зростанням репресій проти Спілки поляків у Білорусі".

У той же день верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики, віце-голова Єврокомісії Кетрін Ештон засудила дії міліції стосовно поляків і "спроби влади нав'язати польській спільноті нове керівництво". Вона заявила, що ситуація навколо СПБ підриває зусилля Євросоюзу з налагодження відносин з офіційним Мінськом.

На початку березня Олександра Лукашенка оголосили персоною нон-грата в польському Кракові.

Читайте також:

У Білорусі знову затримали активістів Спілки поляків

Євросоюз пригрозив Білорусі санкціями за утиски поляків

Президента Білорусі оголосили персоною нон-грата в Польщі

Лукашенко: мене називають диктатором через дружбу з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: