Лукашенко в Сочі зустрівся із президентом Абхазії

Білоруський лідер у Сочі, слідом за бесідою з президентом РФ, зустрівся із представником невизнаної республіки.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час візиту до Сочі 23 березня провів зустріч із президентом невизнаної республіки Абхазія Сергієм Багапшем.

Прес-секретар білоруського президента Павло Льогкий, відповідаючи на запитання, чи обговорювалася на зустрічі можливість визнання самопроголошених республік Південна Осетія і Абхазія, сказав, що останнім часом "з`явилося безліч спекуляцій і дурниць навколо цього питання".

На думку директора програм "Росія-Євразія" Олександра Рара, зустріч Лукашенка із Багапшем є початком "обережного і поступового визнання Білоруссю незалежності Абхазії".

Білорусь має залучити інші країни СНД до цього процесу, і, можливо, це буде на користь Росії.

РФ потрібно впродовж двох років добитися визнання Південної Осетії і Абхазії хоча б країнами СНД.

Потім у планах Росії – підключити Південну Осетію і Абхазію до Організації держав колективної безпеки і до економічного союзу Білорусі та Росії.

"Я думаю, що Дмитро Мєдвєдєв дуже жорстко розмовляв з Лукашенком у Сочі і попросив рухатися саме в цьому напрямку", - зазначає Рар.

Тому зараз у Лукашенка виникають серйозні проблеми з Євросоюзом, оскільки ЄС теж починає притискати його до стіни. Якщо це визнання відбудеться, то Білорусь може забути про будь-який процес зближення із ЄС.

В Євросоюзі, на думку Рара, "вже почали відчувати, що Білорусь іде на визнання самопроголошених республік".

Саме тому зараз на адресу Білорусі звучать прямі погрози. Навіть про те, що Білорусь можуть виключити із сусідської програми Євросоюзу. Справді, дуже важко сидіти на двох стільцях. Лукашенко намагається наближатися і до ЄС, і не сваритися з Росією.

"Проте обставини можуть скластися так, що йому доведеться переміститися в бік одного стільця, і хоча б на три чверті займати один стілець і звільняти місце на другому. Виходу вже майже немає, оскільки окрім інтересів Білорусі, є інтереси Росії й інтереси ЄС, які хочуть, щоб Білорусь їх реалізувала», - пояснив експерт.

РАР припускає, що президента Білорусі запросять на саміт ЄС до Праги за будь-яких обставин.

"Якби Лукашенко зараз заявив, що в жодному разі не визнає Південну Осетію і Абхазію, його запросили б точно. Але своєю зустріччю з Багапшем і своїми останніми висловами він показує Росії, що йде в бік визнання і ризикує знову зіпсувати відносини з ЄС", - вважає Рар.

З іншого боку, ЄС теж виглядає смішно. Незважаючи на ситуацію всередині країни, ЄС вимагає від Білорусі тільки одного: не йти в бік російської політики і не визнавати Південну Осетію і Абхазію.

"Білорусь, як і раніше, залишається в очах європейців деяким об`єктом геополітичної гри щодо Росії", - зазначив експерт.

Читайте також:

Лукашенко привіз на переговори позашлюбного спадкоємця

Євросоюз визнав Лукашенка своїм партнером

Мєдвєдєв умовив Лукашенка не брати кредит на 100 млрд. рублів і визнати Південну Осетію

Євросоюз не дав Україні надії на приєднання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: