Лукашенко вчетверте іде в президенти Білорусі

До ЦВК Білорусі надійшло 15 заявок ініціативних груп з висунення кандидатів у президенти. Прізвищ половини претендентів білоруси досі не чули, зате знову балотується Олександр Лукашенко.

ЦВК Білорусі завершує реєстрацію ініціативних груп з висунення кандидатів у президенти.

Група підтримки чинного глави держави Олександра Лукашенка принесла заявку за півтори години до закінчення реєстрації. Таким чином, Лукашенко збирається вже вчетверте балотуватися на найвищу посаду.

До ініціативної групи Лукашенка, яку очолив міністр освіти Білорусі Олександр Радьков, увійшли 8403 людини (за законом їх має бути не менше 100).

Всього до Центрвиборчкому надійшло 15 заявок, причому половину з прізвищ кандидатів білоруси чують уперше. Подав документи і відомий опозиціонер, лідер громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Андрій Санніков: за прогнозами політологів, саме він може скласти конкуренцію Лукашенкові у виборчих перегонах і стати єдиним кандидатом від опозиції, якщо білоруські опозиціонери все ж таки вирішать об'єднатися.

Рішення про те, які з ініціативних груп слід зареєструвати, члени ЦВК планують ухвалити на засіданні в понеділок, 27 вересня. Потім протягом п'яти днів з моменту реєстрації ЦВК повинен видати членам ініціативних груп посвідчення та підписні листи (кандидатам потрібно зібрати мінімум 100 тис. голосів на підтримку).

До 13 листопада потенційні кандидати в президенти повинні представити в ЦВК низку документів, у тому числі анкету, декларацію про доходи і майно. Реєстрація кандидатів у президенти пройде з 13 по 23 листопада.

Президентські вибори в Білорусі відбудуться 19 грудня 2010 року. Дострокове голосування пройде з 14 по 18 грудня.

Нинішня активність - не рекорд. За даними ЦВК, в перших президентських виборах в 1994 році в Білорусі була подана 21 заявка і зареєстровано 19 ініціативних груп, 6 кандидатів у президенти були включені у виборчі бюлетені.

У 2001 році було подано 26 заявок, зареєстровано 23 ініціативні групи, реєстрацію пройшли 4 кандидати. Під час виборів 2006 року було зареєстровано 8 ініціативних груп і 4 кандидати.

І хоча охочих зайняти президентське крісло ніколи не бракувало, кожен раз воно діставалося Олександру Лукашенку. Схоже, і зараз вся Білорусь заздалегідь знає прізвище свого майбутнього лідера. "Другого туру у нас точно не буде. Ймовірно, чинний президент набере відсотків 70%", - кажуть мінські журналісти.

Читайте також:

У президенти Білорусі висунулися бізнесмен, поет і санітарка

Лукашенко оголосив опозиціонерів "ворогами народу"

Білоруська опозиція об'єднується перед виборами

У Білорусі хочуть президентом свого Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: