Лукашенко: відмова Білорусі від ядерної зброї була найбільшою помилкою

Білоруський президент жалкує, що Мінську довелося позбутися ядерної зброї. За його словами, інші сильні держави повинні гарантувати безпеку Білорусі, але цього не роблять.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко впевнений, що виведення в 1996 році з Білорусії ядерної зброї було "найжорстокішою помилкою".

У 1994 році перший керівник незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич підписав зобов'язання про виведення з республіки ядерної зброї, оголосивши при цьому країну без'ядерною державою, в обмін на гарантії безпеки з боку ядерних держав.

"Мені довелося підписувати цей договір, бо діватися було нікуди: на мене тиснули і Росія, і американці - виводьте, тому що пообіцяли", - розповів Лукашенко.

"Не можна було, - вважає він, - це найбільше надбання, це дорогий товар, який ми, врешті-решт, повинні були пристойно продати".

"Якщо б у нас була це зброя, з нами б зараз інакше розмовляли. Гаразд, вивели. Так гарантуйте нам безпеку - ні", - сказав Лукашенко.

Як повідомлялося, 12-13 квітня президент Віктор Янукович взяв участь у саміті з ядерної безпеки. За його результатами Янукович повідомив, що Україна зобов'язалася позбутися високозбагаченого урану, його вивіз буде здійснюватися поетапно.

Під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим Віктор Янукович обговорив питання вивезення високозбагаченого урану в Росію.

Народний депутат, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк заявив, що ініціатива президента Януковича про вивезення з України збагаченого урану робить уразливою позицію країни в переговорному процесі і позбавляє державу вигоди.

ВО "Свобода" назвало відмову від високозбагаченого урану диверсією проти національної безпеки України. Влада легко знищує навіть можливість відновлення ядерного статусу України, хоча останній міг би стати запорукою безпеки України. Для цього, враховуючи, що Україна за запасами урану займає шосте місце у світі, а за запасами цирконію - третє, наша держава повинна створити свій замкнутий ядерний цикл", - заявив Тягнибок.

Читайте також:

США нададуть Україні низькозбагачений уран

Янукович запропонував передати український уран Росії

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран
 

ВідеоЛукашенко: У нас залишився високо збагачений уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: