Лукашенко відмовився від послуг британського "гуру піару"

ЗМІ продовжують гадати, чи вдалося добитися якихось успіхів в поліпшенні іміджу країни і режиму Лукашенка на Заході завдяки зусиллям лорда Бела.

Білоруська влада і британське піар-агентство Bell Pottinger Group, організоване лордом Тімоті Белом, припиняють співпрацю. Віднині президент Олександр Лукашенко має намір сам зайнятися своїм іміджем, повідомляє білоруська інтернет-газета "Солідарність".

Тим часом, місцеві ЗМІ продовжують гадати, чи вдалося добитися якихось успіхів в поліпшенні іміджу країни і режиму Лукашенка на Заході завдяки зусиллям лорда Бела і чому подальша співпраця визнана недоцільною.

Нагадаємо, що британський "гуру піару", який раніше працював на екс-премьера Великобританії Маргарет Тетчер, а також на російського підприємця Бориса Березовського і отруєного в Лондоні колишнього офіцера ФСБ РФ Олександрі Литвиненка, вперше з'явився в Білорусії в середині березня 2008 року. Під час зустрічі з Олександром Лукашенком він пообіцяв розробити план заходів щодо поліпшення іміджу Білорусії на міжнародній арені.

Примітно, що ні терміни дії, ні сума контракту не розголошувалися. Проте лорд заявляв, що має намір найближчими роками заробити в Білорусії мільйони.

Незабаром після підписання контракту почалося потепління між офіційним Мінськом і Заходом. Деколи поліпшення стосунків приписувалося старанням Тімоті Бела. Проте жодних реальних доказів тому, що пом'якшення Європи по відношенню до Білорусії є заслугою лорда, не наводилося.

Зате агентство Bell Pottinger Group "відрізнилося" підтасовуванням фактів в прес-релізі для іноземних журналістів. Та і навряд чи можна назвати успіхом провальний Лондонський інвестиційний форум, відмова Європи визнати осінні вибори і жорстку позицію ПАРЕ з питання відміни страти, відзначає "Наша думка".

Політичні аналітики вже називають контракт з лордом марнотратством. "Спроба білоруського уряду поліпшити імідж країни в Європі через найм британського агентства Bell Pottinger звелася до підготовки елементарного інвестиційного гіда, а білоруська опозиція, діючи своїми силами, легко обійшла уряд по кількості публікацій в західній пресі, відповідно негативного характеру", - вважає старший експерт Інституту державних ідеологій Наталія Лещенко.

"Покладатися на західні піар-агентства в справі комунікації "правди" про країну – означає готувати себе на розчарування, - вважає експерт. - Донести свою правду кожен може лише сам".

Нагадаємо, президент Білорусі запевняє Євросоюз у своїй готовності до співпраці, "навіть якщо це комусь не подобається".

Лукашенко вважає, що в Білорусі і ЄС є основа для побудови хороших стосунків і обіцяє щирість з боку Мінська в цьому процесі.

Читайте також:

Лукашенко взявся будувати "щирі стосунки" з Заходом

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС

Мінськ посилив митний контроль на кордоні з Росією

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: