Лукашенко відмовився їхати до Москви через "молочну війну"

Делегація Білорусі не поїде на саміт ОДКБ. Мінськ закликав Москву спочатку скасувати заборону на ввезення молочної продукції.

Білорусь відмовилася брати участь в саміті Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Москві через "молочну війну" з Росією.

"Без припинення дій, що підривають основи економічної безпеки партнерів, ухвалення рішень з інших аспектів безпеки неможливе", - заявив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Попов.

Він нагадав, що 6 червня російська сторона заборонила ввезення білоруського молока і молочної продукції без проведення завчасних консультацій та будь-яких ґрунтовних причин.

"У нас немає інформації про введення російською стороною аналогічної заборони на ввезення молочної продукції щодо будь-яких інших держав, окрім Білорусі, і російських виробників, що не оформили нових сертифікатів", - зазначив Попов.

"В цій ситуації, Білорусь, яка до останнього моменту чекала на скасування дискримінаційної заборони і врегулювання питання у встановленому чинними міжнародними угодами порядку, була вимушена ухвалити рішення про відміну своєї участі в сесії Ради колективної безпеки ОДКБ 14 червня 2009 року у Москві", - заявив представник білоруського МЗС.

Також у заяві йдеться, що участь в саміті стала би "насмішкою над здоровим глуздом на тлі ведення "торгових воєн" одних членів ОДКБ проти інших".

Тому білоруська делегація на чолі з Олександром Лукашенком скасувала поїздку до Москви.

Разом з тим в МЗС Білорусі підкреслили, що Мінськ завжди виступала за послідовне зміцнення ОДКБ і створення нових, ефективніших механізмів і структур в цій організації.

В неділю в Москві планується проведення саміту держав-членів ОДКБ, всього в проекті порядку денного близько 20 питань. Очікувалося, що на засіданні президент Вірменії Серж Саргсян передасть свої повноваження голови Ради колективної безпеки ОДКБ президентові Білорусі Олександру Лукашенку на черговий міжсесійний термін.

Читайте також:

Між Росією та Білоруссю розгорілася "молочна війна"

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: