Лукашенко відмовився зустрічатися з главою МЗС Росії, який приїхав з "останнім попередженням"

Лукашенко відмовився зустрічатися з Лавровим. Правда, в Кремлі кажуть, що це Мєдвєдєв заборонив главі російського МЗС зустрічатися з президентом Білорусі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився зустрічатися з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, який прибув 22 листопада до Мінська. Офіційно метою приїзду російського міністра була участь у спільному засіданні колегії МЗС двох країн. Однак експерти вважають візит Лаврова "останнім попередженням Москви" білоруському лідерові, який "перебуває в куражі від контактів з ЄС". У Кремлі тим часом запевняють, що Лавров і сам не збирався зустрічатися з Лукашенком.

Особливе значення візиту глави МЗС РФ додає те, що він відбувається менш ніж за місяць до президентських виборів в Білорусі і в умовах помітного охолодження у відносинах Москви і Мінська.

Керівник прес-служби білоруського президента Павло Легкий заявив, що "зустріч Олександра Лукашенка з міністром закордонних справ РФ не передбачена". Рішення білоруського лідера проігнорувати візит глави МЗС РФ виглядає явно демонстративним жестом, оскільки до цих пір Лукашенко завжди зустрічався навіть з російськими губернаторами. Не допомогло і те, що Сергій Лавров ще до приїзду до Мінська оголосив, що, на відміну від своїх західних колег, з лідерами білоруської опозиції зустрічатися не буде.

Джерело в Кремлі, проте, запевнило, що глава МЗС РФ мав чіткі вказівки не зустрічатися з Лукашенком. "Зустріч Сергія Лаврова з президентом Білорусі не могла відбутися, оскільки глава МЗС РФ мав чіткі вказівки з цього питання з боку президента Росії Дмитра Мєдвєдєва", - сказало джерело. Таким чином, з точки зору Москви, це Лавров проігнорував Лукашенка, а не навпаки.

Експерти вважають, що подібна лінія поведінки Мінська відносно Москви пов'язана з недавніми візитами до Білорусі глав МЗС Німеччини та Польщі Гідо Вестервелле і Радослава Сікорського, а також президента Литви Грібаускайте. Європейські міністри пообіцяли Мінську фінансову допомогу у розмірі 3 млрд доларів у разі проведення чесних президентських виборів, а глава Литви заявила, що продовження правління Лукашенка є гарантією стабільності Білорусі, а також того, що ця країна "не перетвориться в Росію".

Російські експерти, однак, попереджають, що подібна поведінка може "вийти боком Лукашенко, який перебуває в куражі від контактів з представниками ЄС". За їхніми словами, візит Сергія Лаврова - це "останнє російське попередження Мінську". Експерти вважають, що, якщо Мінськ продовжить антиросійські ескапади, то в новому році зіткнеться із справжнісінькою торговельною війною.

Читайте також:

Лукашенко - найбагатший кандидат у президенти Білорусі

Мінськ: поросячий лемент російських ЗМІ - це методи Геббельса

Лукашенко: Росія "похерила" Союзний договір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: