Лукашенко висилає з Білорусії до Росії своїх рецидивістів

Уродженець Білорусії Іванов, який називає себе "без п'яти хвилин злодієм в законі", був висланий до Росії.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висилає до Росії зі своєї країни злочинців. Про це розповів висланий таким чином 48-річний Геннадій Іванов, який провів у місцях позбавлення волі 32 роки.

Уродженець Білорусії Іванов називає себе "без п'яти хвилин злодієм в законі". Його судили 9 раз за крадіжку, вбивство, грабежі, хуліганство і втечу з місць ув'язнення. Один з термінів рецидивіст відбував у Росії.

Як розповів Іванов, у вересні 2009 року він відбув свій останній термін за хуліганство і вийшов на свободу. Через деякий час Іванова затримали, відвезли в СІЗО і повідомили, що позбавляють його громадянства і депортують з країни як суспільно небезпечний елемент. Незважаючи на те, що російський консул у Бресті відзначив, що Іванов не є громадянином Росії, йому дозволили в'їхати на територію РФ.

За словами Іванова, спочатку його в наручниках на потязі довезли до Орші - остання зупинка на білоруській території. Після чого супровідні документи і квиток до Смоленська було передано начальнику потяга. До Росії карний злочинець був відправлений у тюремному одязі і без грошей. Як відзначає затриманий, тільки завдяки кримінальним зв'язкам йому вдалося із Смоленська дістатися до Москви. Товариші по цеху допомогли йому з грошима і дали притулок.

Як з'ясував рецидивіст, повернутися до Білорусії він тепер не може, бо за це йому загрожує п'ять років позбавлення волі. Білоруський паспорт у Іванова відібрали в СІЗО, залишивши йому лише довідку про звільнення та свідоцтво про народження.

У той же час у департаменті з міграції МВС Білорусі стверджують, що процедура позбавлення громадянства взагалі не передбачена білоруським законодавством. Це можна зробити тільки за власним бажанням.

За час перебування в РФ Іванову вдалося отримати довідку за підписом начальника управління ФМС РФ з питань громадянства Михайла Утяцкого про те, що він має право на російське громадянство, тому що на момент прийняття російського закону про громадянство перебував на території Росії. Як виявилося, в Росії Іванов відбував один з термінів у Волгограді.

Як говорить рецидивіст, він хоче повернутися до Білорусі або обжитися в Росії, але для цього йому потрібно якесь рішення влади про громадянство. На роботу його теж не беруть через відсутність необхідних документів.

Раніше з Білорусії висилали тільки іноземних громадян. Так, в 2006 році з Білорусі до Росії був депортований громадянин РФ, політолог Андрій Суздальцев. Його звинуватили в тому, що він являє собою загрозу національній безпеці Білорусі. Співробітники правоохоронних органів Білорусі перевіряли причетність Суздальцева до написання ряду матеріалів, що носять явно провокаційний характер, які були розміщені в інтернеті. Суздальцеву протягом 5 років заборонено в'їзд на територію Білорусі.

Нагадаємо, що нещодавно Росія і Білорусія відзначили 10-річчя Договору про створення Союзної держави. Хоча спочатку передбачалося, що у країн будуть спільними кордони, парламент, валюта і армія, цього так і не відбулося.

Читайте також:

Росія, Білорусь і Казахстан домовилися про єдиний економічний простір

У Росії вводиться новий вид обмеження волі

Росія і Білорусь підписали Декларацію з нагоди 10-річчя створення Союзної держави

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: