Лукашенко вважає, що Бакієв знову повинен стати президентом Киргизії

Білоруський лідер, який надав політичний притулок поваленому президенту Киргизії, вважає, що той повинен брати участь у майбутні президентських виборах, щоб спряти виходу країни з кризи.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко, який надав притулок поваленому президентові Киргизії Курманбеку Бакієву, заявив, що участь Бакієва до нових президентських виборах буде сприяти виходу республіки з кризової ситуації.

"Я не знаю, як можна проводити вибори без чинного президента. Ось це мене дивує. Тому без вас вибори проходити не можуть - це однозначно. Якщо це буде зроблено, то це ще далі зажене у глухий кут ситуацію в Киргизстані", - заявив Лукашенко, зустрічаючись з Бакієвим.

Білоруський президент також додав, що Бакієв може завжди розраховувати на підтримку Білорусі. "Як я і обіцяв, Курманбек не приїде до Білорусі нишком, він приїде як президент Киргизстану, і ми цього приховувати не будемо, що і робимо", - сказав Лукашенко.

"І якщо навіть раніше деякі політики окремих держав робили заяви такі бравурні, то сьогодні просто змушені визнати, що ситуація далека від нормальної. І Дмитро Анатолійович Мєдвєдєв нещодавно заявив про те, що ми не будемо співпрацювати з новою владою Киргизстану, поки вона не легітимізує себе, проведе вибори і так далі", - зазначив Лукашенко.

Лукашенко сказав, що в Білорусі ухвалене рішення про відправку до Киргизії гуманітарної допомоги.

"Ми хочемо, поки ви тут, щоб ми організували гуманітарну допомогу для Киргизстану, щоб ви і посольство продумали, які товари в першу чергу необхідно доставити для киргизів, і якої допомоги вони в першу чергу потребують. Все, що ми можемо, ми обов'язково допоможемо, але ви повинні нам підказати і допомогти організувати цю допомогу", - заявив Лукашенко.

Говорячи про свою позицію щодо ситуації в Киргизстані, президент Білорусії сказав, що вона не обумовлена кон'юнктурою. "Я виходжу з чисто людських позицій, виходжу з того, що такого бути не повинно", - відзначив Лукашенко. Президент Білорусії сказав, що він радий тому, що сім'я Бакієва "в нормальному стані".

Як відомо, екс-президент Киргизії Курманбек Бакієв разом з родиною знаходиться в Мінську.

Нагадаємо, на початку квітня у Киргизії відбувся державний переворот, в результаті якого президента Курманбека Бакієва було усунуто від влади. Він виїхав за кордон, і подав у відставку, але пізніше заявив, що не збирається "відмовлятися від президентства" і закликав світову спільноту не визнавати тимчасовий уряд, який прийшов до влади в Киргизії.

Щодо Бакієва та деяких його родичів нова влада порушила кримінальні справи за звинуваченням у посадових злочинах, корупції тощо. Тимчасовий уряд заявив, що в перші дні заворушень, 7-8 квітня, оточення Бакієва вивело за кордон 200 мільйонів доларів.

Читайте також:

У Киргизії знайшли золото родичів скинутого президента Бакієва

Вигнанець Бакієв не визнав свою відставку з посади президента Киргизії

Влада Киргизії віддала наказ стріляти по мародерах на ураження

Нові заворушення в Киргизії: є загиблі, в Бішкек ввели БТР 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: