Лукашенко взявся будувати "щирі стосунки" з Заходом

Президент Білорусі запевняє Євросоюз у своїй готовності до співпраці, "навіть якщо це комусь не подобається".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що в Білорусі і ЄС є основа для побудови хороших стосунків і обіцяє щирість з боку Мінська в цьому процесі.

"У нас є та основа, на якій ми можемо будувати наші стосунки. Ми щиро хочемо, навіть якщо це комусь не подобається, побудувати хороші стосунки", - заявив президент Білорусі, зустрічаючись у Мінську в понеділок з комісаром Європейського союзу з зовнішніх зв'язків і європейської політики сусідства Бенітою Ферреро Вальднер.

При цьому він наголосив, що представник ЄС не пошкодує, що приїхала до Білорусі. "Я б Вас дуже просив, щоб ми провели абсолютно чесну і відверту розмову. Я знаю, Вас останнім часом намагаються переконати, окремі політики, що Лукашенко веде якусь гру з Європейським союзом. Що він такий-сякий і він нічого не збирається міняти в країні і в стосунках з Євросоюзом", - сказав Лукашенко.

"Вибачите за нескромність, але я за всі свої роки ніколи не дозволяв себе поводити нечесно. Можливо я не схожий на дипломата в білій сорочці, але я вважаю, що політика повинна носити щирий характер", - сказав він.

Лукашенко висловив готовність відповідати чесно навіть на "незручні" питання. "Ми хочемо від Європейського союзу, щоб розуміли, що Білорусь не лише географічний центр цього континенту, що тут живуть порядні і чесні люди, що Білорусь - це суверенна і незалежна держава", - сказав Лукашенко.

"Це велике надбання будь-якого народу, і робити замах на суверенітет і незалежність, як би комусь не хотілося, ми не можемо дозволити", - сказав Лукашенко.

У свою чергу, Беніта Ферреро Вальднер відзначила, що її візит до Білорусії має символічне значення. "Наші стосунки мають бути вулицею з рухом в обидві сторони. Якщо рух здійснюватиметься і з вашого боку, я думаю, рух здійснюватиметься і Європейським союзом, і потенціал буде реалізований", - сказала представник ЄС.

Візит Ферреро-Вальднер є другим візитом високопоставленого європейського чиновника в країну за останніх півроку. До цього 12 років були відсутні контакти офіційного Мінська з представниками керівництва ЄС.

Нещодавно Мінськ відвідав Верховний представник ЄС з зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана, після чого надійшла пропозиція Білорусі взяти участь у програмі "Східне партнерство".

Контакти між офіційним Мінськом і ЄС сталі можливі після того, як політичне керівництво Білорусі виконало низку умов ЄС. Мова йде, зокрема, про звільнення всіх політв'язнів, про організацію прозорих виборів до парламенту в 2008 році, про можливість вільно поширювати незалежні ЗМІ.

Читайте також:

Мінськ посилив митний контроль на кордоні з Росією

Путін заборонив міністрам ображатись на білорусів

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС

Лукашенко готовий забрати тіло Леніна до Мінська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: