Лукашенко їде в Москву міняти газ на визнання Південної Осетії та Абхазії

Президент Білорусії Олександр Лукашенко під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим в Москві має намір обговорити питання ціни постачання газу і другої частини двохмільйонного кредиту.

У Кремлі перед Лукашенко знов поставлять питання про визнання Південної Осетії і Абхазії.

Витрати Білорусії на імпорт газу з РФ в 2008 році (21,2 млрд кубометрів) склали при ефективній ціні 120 доларів за тисячу кубометрів близько 2,5 млрд рублів. Тим часом в білоруський бюджет-2009 вже забита ціна в 140 доларів за тисячу кубометрів: після падіння цін на нафту в 3 рази дохід білоруського нафтового офшору у валюті знизився майже в 4 рази, тому Білорусія явно не бажає переплачувати за російський газ.

Лукашенко їде до Москви за ціною в 140 доларів, і, як стверджують білоруські чиновники, ця ціна вже погоджена робочими групами.

Таким чином 22 грудня Лукашенко може в черговий раз виконати програму максимум: заручитися гарантіями на другий транш російського кредиту в 1 млрд доларів і отримати ціну на газ в 140 доларів на тлі позитивного рішення МВФ.

Нагадаємо, з початку 2008 року постачання газу до Білорусії здійснюються за тим же принципом, що і при постачаннях до Європи. Проте завдяки поступці 50% акцій ВАТ "Бєлтрансгаз" Мінськ зміг добитися пільгових умов переходу на ринкові принципи ціноутворення. Аж до 2010 року Мінську обіцяна знижка (33% в поточному році, 20% в 2009-м і 10% в 2010 році), а в 2011 році газ для Білорусії коштуватиме стільки ж, скільки і для Європи: за чотири роки ціна на газ повинна збільшитися мінімум в 3,8 рази.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: