Лукашенко заборонив експорт холодильників, крупи та цементу

Білорусь обмежила вивезення з країни побутових холодильників та морозильників виробництва ЗАТ "Атлант", газових плит, цементу, синтетичних миючих засобів, крупи і макаронних виробів.

Уряд Білорусі запровадив дворазовий збір за вивезення з країни ряду товарів понад встановлені норми, а також заборонив вивіз деякої продукції. Зокрема, введені обмеження на вивіз автомобільного пального та на його продаж.

Тепер на АЗС бензин буде відпускатися в обсязі не більше 200 літрів на одну вантажівку.

Крім того, спеціальним збором оподатковуються свинина і м'ясо птиці, цукор, борошно, сичужні сири, тваринне масло, тютюнові вироби білоруського виробництва, м'ясні і молочні консерви.

До переліку товарів, що тимчасово заборонені до вивезення фізичними особами, увійшли побутові холодильники та морозильники виробництва ЗАТ "Атлант", газові плити, цемент, синтетичні миючі засоби, крупа і макаронні вироби.

Нагадаємо, через валютну кризу, яка виснажила золотовалютні резерви Білорусі, Нацбанк країни з березня продає валюту через біржу за контрольованим курсом - лише для купівлі медикаментів, оплати енергоресурсів і погашення валютних кредитів.

Валютна криза вже призвела до довгих черг в обмінниках і зростання цін на імпорт. Із серйозними проблемами стикнулися і білоруські виробники, які змушені призупиняти виробництво через перебої із закупівлями імпортної сировини.

Білорусь розраховує стабілізувати ситуацію за допомогою обіцяних Росією кредитів на 3 мільярди доларів.

Москва раніше зазначала, що переговори про кредит можуть тривати до середини травня, і висувала умовою його виділення проведення в Білорусі економічних реформ, скорочення витрат бюджету і жорсткість кредитної політики.

Читайте також:

Лукашенко розпорядився негайно знизити ціни на бензи

Росія відключить Білорусі світло

У Білорусі виник дефіцит сигарет

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: