Лукашенко заборонив європейським політикам відвідувати Білорусь

Мінськ не обмежиться візовими санкціями та "розробив низку інших відповідних заходів" у відношенні 150 осіб з ЄС і США.

Влада Білорусі ввела обмеження на видачу в'їзних віз "ряду осіб, найбільш упереджено і деструктивно відносяться до Білорусі, що зіграли головну роль в розкручуванні кризи у відносинах Білорусі та Заходу", заявило джерело в урядових колах цієї країни.

Йдеться про санкції у відношенні 150 осіб з ЄС і США, серед яких голова Європарламенту Єжи Бузек, депутат Європарламенту Яцек Протасевич і ряд інших політиків, парламентарів, журналістів, які відзначилися найбільш "одіозними ініціативами щодо Білорусі".

За даними джерела, Мінськ не обмежиться візовими санкціями та "розробив низку інших відповідних заходів". Йдеться про "питання транскордонного співробітництва, діяльності на території Білорусі окремих зарубіжних фондів і неурядових організацій".

Рішення влади Білорусі є відповіддю на візові санкції, які Рада ЄС 31 січня ввела у відношенні 157 білоруських чиновників на чолі з президентом Олександром Лукашенко. 21 березня стало відомо, що ЄС розширив список ще на 19 прізвищ. Робить це ЄС, йдеться у відповідному комюніке, "у зв'язку з серйозністю положення в Білорусі". Конкретні прізвища, які поповнили "чорний список" чиновників, Рада ЄС назве 22 березня.

Приводом для введення санкцій став жорсткий розгін акції опозиції у день виборів президента Білорусі 19 грудня і заведення у відношенні затриманих опозиціонерів, у тому числі екс-кандидатів у президенти країни, кримінальні справи.

Читайте також:

Західні юристи притягнуть "сільського деспота" Лукашенка до суду

До санкцій ЄС проти Білорусі приєдналися ще 9 країн

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: