Лукашенко запропонував Європі почекати: він не вічний

Лукашенко заявив, що ЄС не має права тиснути на Мінськ і нагадав, що без України та Білорусі Євросоюз не коли не стане Європою.

Європейський Союз не повинен впливати на Білорусь у виборі її зовнішньополітичних пріоритетів.

Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко на церемонії вручення вірчих грамот послами іноземних держав у Мінську.

Він закликав світову спільноту до вибудовування нової системи відносин з Мінськом, а європейських дипломатів - стежити, щоб слова не розходилися з ділом.

"Ми знаходимося напередодні засідання ЄС з питань політики щодо Білорусі. Я вас дуже прошу: якщо ви будете виходити з того, що зараз на Білорусь і Лукашенка можна натиснути і він виконає всі умови, які написані нашою опозицією і передані Брюсселю, тиснути на будь-яку країну безперспективно".

"Ви повинні зрозуміти, не треба ставити нас перед вибором - ЄС чи Схід, Росія і так далі", - зазначив також Лукашенко, підкресливши, що не буде робити кроки на догоду європейцям або іншим державам. Європейці "мають зрозуміти: ми можемо піти на ті поступки і умови, які не суперечать інтересам народу, сусідам і Європі в цілому", заявив він.

"Ми виходимо з того, що ми суверенна і незалежна держава - це даність. І перша людина, яка стоїть на варті незалежності і суверенітету, - це президент країни", - підкреслив він.

За словами Лукашенка, у Європі вважають, що "Білорусія знаходиться в такій ситуації, коли в неї немає вибору, окрім як йти в заданому напрямку". Однак, зазначив він, у країні немає ніякої катастрофи - ні в соціальній, ні економічної, ні в політичній сферах.

"Ми (Білорусія) маємо не тільки права вибору, а й вибір", - особливо відзначив Лукашенко. Він звернув увагу на те, що "десятиліття санкцій, які ЄС направив проти нас, не дало результатів".

Білоруський президент закликав європейських дипломатів відійти "від такої дипломатичної практики - публічно говорити одне, а робити інше".

"Треба відійти від цього і зрозуміти: Європи без Білорусії, України бути не може". "Ви так і залишитеся Європейським союзом (без цих країн), але не цілісною Європою", - підкреслив президент.

"Якщо європейські держави хочуть бачити іншого лідера (у Білорусії) - не Лукашенка, то треба набратися терпіння й почекати, адже я не вічний. Але поки що тут президент Лукашенко і він обраний народом - треба набратися терпіння і вести з ним діалог", - підкреслив він.

Мінськ закликає світову спільноту до вибудовування нової, більш справедливої і збалансованої системи відносин, пошуку розумних компромісів.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв вірчі грамоти послів 11 держав. Крім того, 19 жовтня до Білорусі зі своїм першим візитом у якості міністра закордонних справ України прибув Петро Порошенко.

Читайте також:

Лукашенко не знає на що Мінськ витратив 3 млрд дол. і просить у Росії ще

Лукашенко погодився на підписання угоди щодо КСОР

Лукашенко звинуватив Путіна у змові проти Білорусі

Лукашенко не бачить причин відмовлятися від президентства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: