Лукашенко запропонував Євросоюзу подружитися

"Ми всі в Білорусі і Європі зацікавлені в налагодженні нормальних стосунків", - наголосив білоруський президент.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив намір співпрацювати з Євросоюзом на зустрічі в п'ятницю в Мінську з міністром закордонних справ головуючої в ЄС Чехії Карелом Шварценбергом.

"Ми, будучи європейською країною, зацікавлені у стосунках з Євросоюзом. Ми неодноразово заявляли, що Білорусь не сприймає посередників у діалозі з ЄС. Ми в змозі самостійно налагодити стосунки між Білоруссю і Європейським Союзом, якщо буде бажання ЄС", - сказав Лукашенко.

"Ми всі в Білорусі і Європі зацікавлені в налагодженні нормальних стосунків", - наголосив білоруський президент.

При цьому Лукашенко зазначив, що ЄС не варто звертати увагу "на ті голоси, які лунають і звернені до Євросоюзу, які заявляють, що Лукашенко дурить Європу і не виконує своїх обіцянок". "Ви повинні чітко знати і розуміти, що всі обіцянки ми чітко виконуємо, а то, що не можемо виконати, ми говоримо і пояснюємо чому", - сказав він.

У свою чергу, Шварценберг відзначив, що настав момент, коли необхідно "надати позитивний старт відносинам Білорусі і ЄС". "Якщо подумати, то можна обійтися без посередників і про все ми можемо домовитися самі", - відзначив він.

Глава МЗС Чехії відзначив позитивну динаміку розвитку відносин Білорусі і ЄС останнім часом. Він також повідомив, що "ідея східного партнерства" полягає у тому, що необхідно встановити інтенсивніші відносини ЄС з країнами Східної Європи".

Білоруська сторона неодноразово заявляла, що проти ведення діалогу з ЄС за посередництва опозиції. Проте, Євросоюз ставив однією з умов присутність опозиції в переговорному процесі. Згідно з офіційною інформацією, Білорусь серйозно налаштована на нормалізацію відносин з ЄС. Білорусь розраховує, що в Євросоюзі адекватно, без упередженості, оцінять зусилля щодо зняття візових та інших обмежень в білорусько-європейських відносинах. Офіційний Мінськ розраховує, що в грудні 2009 року ці відносини будуть зняті з порядку денного.

Крім того, як затверджує офіційний Мінськ, в самій Білорусі і за її межами існують сили, які ради особистої політичної, або іншої вигоди готові нагнітати обстановку в країні, дезінформувати європейських партнерів і провокувати загострення відносин між Білоруссю і ЄС. Як неодноразово заявлялося, ці сили розв'язують цілу кампанію по зриву білорусько-європейських контактів. Білорусь чекає, що ЄС піде назустріч країні і сприйме пропозиції про зниження вартості віз і полегшення візових формальностей для білоруських громадян.

Крім того, офіційний Мінськ вважає, що необхідно приступити до правового оформлення стосунків між Білоруссю і Євросоюзом з виходом на укладення нової всеосяжної угоди про партнерство і співпрацю. Важливим кроком в цьому напрямку, як вважають експерти, могло б стати відновлення участі Білорусі в Узагальненій системі торгових преференцій Євросоюзу.

У 2006 році відносно Білорусі були введені економічні санкції і Білорусь була виключена з цієї системи. Мотивом послужили президентські вибори, які Євросоюз визнав недемократичними, і поставив низку умов для нормалізації відносин. Мінськ пішов на такі кроки, і зокрема, виконуючи одну з вимог, звільнив політв'язнів.

Читайте також:

Для білоруських опозиціонерів створили тести

Лукашенко попереджає, що Росія може втратити Білорусь

Лукашенко відправив у відставку голову МВС

Білорусія поки не збирається визнавати Осетію та Абхазію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: